Sesja noworodkowa - czy warto?

Sesje noworodkowe to ostatnio bardzo popularna forma upamiętnienia narodzenia się nowego członka rodziny. Czy jednak rzeczywiście warto ją robić?

sesja noworodkowa

Sesje noworodkowe to ostatnio prawdziwy hit. Wielu rodziców wykonuje je tuż po narodzinach dziecka, a wielu znajomych i czonków rodziny takie sesje sponsoruje. Czy jednak warto ulegać modzie? Czt=y zabieranie noworodka do studia ma jakikolwiek sens?

Prezent dla rodziców i gości

Tak naprawdę noworodek nie jest okazem piękna. Trudno też go rozpoznać na zdjęciach po latach - dopiero starsze niemowlęta mogą przypominać kogoś z rodziny. Noworodek nie cieszy się z sesji. A kto się cieszy? Rodzice? Też chyba niekoniecznie - tata jest jeszcze zestresowany, a mama zmęczona. Jest to więc drogi prezent dla rodziny i gości, którzy odwiedzając nasz dom będą podziwiać piękne ujęcia noworodka i rodziców.

Co na to noworodek?

Noworodek nie ma pojęcia, co się dzieje. To wcale nie jest tak, że jest mu wszystko jedno, bo śpi. Dziecko odczuwa stres, zamieszanie, nową osobę, nowe miejsce, ciągłą zmianę strojów i błysk fleszy. Niektórzy twierdzą nawet, że sesja fotograficzna to dla noworodka tortury. Trudno powiedzieć, czy tak rzeczywiście jest, ale z pewnością taka sesja to nic przyjemnego i na pewno stresuje ona dziecko. I to stresuje nie na zarty i w momencie, kiedy miejsce dziecka jest po prostu przy mamie w łóżku.

Na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się na sesję noworodkową?

Na profesjonalistę. Są kraje, w których tego typu fotografią zajmują się wyłącznie ci fotografowie, którzy się w tym specjalizują. Rodzice powinni szukać specjalisty w dziedzinie fotografii noworodkowej. Ten temat jest teraz modny, więc każdy fotograf dołączył do swojej oferty zdjęcia noworodkowe, a wielu z nich nie ma na ten temat zielonego pojęcia. Sesja noworodkowa u specjalisty wcale nie musi być traumą, ale specjalista orientuje się w świetle, które nie stresuje dziecka, wie jaka temperatura powinna być w pomieszczeniu, umie dostosować czas i godziny pracy oraz potrafi złapać kontakt z młodszym rodzeństwem, jeżeli takie bierze również udział w sesji.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz