Takie zachowanie rodziców naraża noworodki na niebezpieczeństwo!

Niebezpieczny trend obnażają zdjęcia zamieszczane w internecie.

bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach nasze życie niemalże w całości przeniosło się do internetu. Z przyjemnością "obnażamy " się niezwykle chętnie na Facebooku, czy Instagramie pokazując wiele aspektów naszego życia. Szczególnie widać to po rodzicach, którzy zamieszczają skany USG, śmieszne zdjęcia z dzieckiem, czy selfie z maluszkiem.

Taki internetowy ekshibicjonizm obnaża często także nasze... rodzicielskie błędy. Urocza fotografia matki i dziecka może zostać przez oceniona przez innych, którzy nie omieszkają zwrócić uwagę na to, że "dziecka tak się nie nosi", że "mama w domu ma bałagan". Ostatnio specjaliści zwrócili uwagę na jeden typ selfie.

Czytaj też: Matki siedzą non stop na Facebooku >>>

Na pewno widziałaś nie jedno zdjecie z tatusiem, który miał uśpić maluszka i sam zasnął. Maluch śpi i tata śpi. Urocze? Niekoniecznie!

 Specjaliści ostrzegają, że usypianie dziecka może być niezwykle niebezpieczne. Zwracają na to uwagę sami rodzice, którzy myśleli, że to nic niebezpiecznego, dopóki ich dziecko... nie spadło ze śpiącego taty (lub mamy).

Kangurowanie dobre dla maluszka

Jest stanowcza różnica między kangurowaniem, a spanie z dzieckiem na klatce piersiowej. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) noworodek powinien znajdować się w kontakcie "skóra do skóry" z mamą przez przynajmniej pierwsze 30 minut po porodzie. Gdy mama nie może taki kontakt powinien zapewnić tata. Kangurowanie ma wiele korzyści także po opuszczeniu szpitala. Kangurowanie obniża u noworodka poziom stresu. Dzieciaczek lepiej oddycha, serce i płuca lepiej pracują, reguluje się prawidłowo temperatura ciała. Maluszek ma lepszy apetyt i szybciej przybiera na wadze. Jednak pod żadnym pozorem rodzic nie może usnąć z dzieckiem!

Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim

Lekarze zalecają, by bardzo uważać z kangurowaniem. Dlatego rodzic, który ma kangurowac malusza musi być pewny, że nie uśnie. Jeśli czujecie się wyczerpani i śpiący zrezygnujcie z tej metody usypiania maluszka. Warto, by rodzic nie był sam w domu podczas kangurowania. Warto także zawsze przyjmować na tyle bezpieczną pozycję, by nawet jeśli się uśpienie, maluszek nie mógł spać np. na podłogę.

Czytaj też: Spanie z niemowlęciem - ZA i PRZECIW >>>

Kochane Mamusie, zdarzyło Wam się usnąć trzymając dziecko?

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz