17 listopada Światowy Dzień Wcześniaka!

Dziś Światowy Dzień Wcześniaka, którego celem jest wspieranie najmłodszych i najdelikatniejszych maluchów.

Pampers

Wcześniactwo w Polsce

Według danych Instytutu Matki i Dziecka, w 2016 r. w Polsce urodziło się ponad 23 tys. wcześniaków. Szacuje się, że w Unii Europejskiej na świat przychodzi przedwcześnie blisko 500 tys. dzieci rocznie. Oznacza to, że co dziesiąty noworodek rodzi się przed wyznaczonym terminem.

- Większość Polaków zdaje sobie sprawę, z czym wiążą się przedwczesne narodziny dziecka. To bardzo ważne, aby pamiętać, że wcześniactwo to nie tylko najmniejsze i najdelikatniejsze dzieci, które przyszły na świat za wcześnie, ale cały szereg powikłań i nieprawidłowości zdrowotnych, którym przez pierwsze miesiące muszą stawić czoła przede wszystkim maluchy, ale także ich rodzice oraz personel medyczny – mówi dr Danuta Chrzanowska-Liszewska. 

Najmniejsze pieluszki dla wcześniaków

Dzięki rozwojowi nauk medycznych, coraz młodsze i mniejsze dzieci mają szansę na przeżycie, w związku z czym powstała potrzeba stworzenia jeszcze mniejszych pieluszek dla wcześniaków. Marka Pampers podjęła to wyzwanie, aby pomóc także tym najmłodszym i najbardziej wrażliwym maluchom. Pieluszki są dpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwych wcześniaków ważących poniżej 800 g. Marka rozpoczyna bezpłatne przekazywanie ich do szpitali na oddziały neonatologiczne w całej Polsce.

Problemy i wyzwania rodziców wcześniaków

Narodziny wcześniaka, niezależnie do stanu zdrowia malucha, mają wpływ na życie rodziców. Otoczenie malucha specjalistyczna opieką, organizacja czasu oraz zaplanowanie odpowiedniej opieki ekspertów – to największe wyzwania z jakimi mierzą się rodzice wcześniaków zaraz po ustabilizowaniu się stanu dziecka.

Dzięki współpracy z Fundacją Wcześniak Rodzice-Rodzicom, Pampers chce wspierać także rodziców, których motywacja do walki i pełna czułości opieka jest niezwykle ważnym czynnikiem szybkiego i prawidłowego rozwoju maluchów.

Wszyscy mogą wspierać wcześniaki: 1 zdjęcie = 1 zł dla Fundacji Wcześniak Rodzice Rodzicom

W społecznej kampanii Pampers i Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą wesprzeć najmniejsze maluchy. Aby uczestniczyć w akcji, każdy z rodziców może zamieścić na Facebooku marki Pampers zdjęcie swojego maluszka z hasztagiem kampanii #SiłaMaluszków. Jedno udostępnione zdjęcie = 1 złotówka przekazana przez markę Pampers na rzecz Fundacji Wcześniak
Rodzice-Rodzicom.

 

Zachęcamy wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w akcji i celebrowania  Światowego Dnia Wcześniaka! Pokażcie, że Supermamy troszczą się o najmłodszych!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz