Czy rozpoznajecie tego chłopczyka?

Dziecko czeka na swoich opiekunów w ośrodku opiekuńczym. Jest w dobrym stanie.

zaginiony chlopiec

Zapewne nie tak miały wyglądać święta około trzyletniego chłopca znalezionego w bloku na klatce schodowej w Katowicach. Nie wiadomo, w jaki sposób się tam znalazł i kto go pozostawił. Zauważyła go jedna z mieszkanek ulicy Łąkowej i zadzwoniła na policję.

Dziecko zachowywało się nerwowo, było bardzo pobudzone, jednak jego stan zdrowia lekarze ocenili jako dobry. Na jego ciele nie widnieją ślady przemocy. Chłopczyk był ubrany adekwatnie do temperatury panującej na dworzu. Miał na sobie czapkę w czarno szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem "Myszki Mickey", brązowo - czarne zimowe buty zapinane na tzw. rzepy.

Chłopczyk nie mówi. Być może jest to wynikiem szoku, ale są też domysły, że malec może nie być Polakiem.

Obecnie chłopczyk przebywa w jednym z ośrodków opiekuńczych na terenie Katowic. Jest pod dobrą opieką. Policja zdecydowała się opublikować jego zdjęcie, aby ułatwić identyfikację. Niestety, na razie nic nie wiadomo o losach malca. Do tej pory nikt nie zgłosił w Polsce zaginięcia dziecka o podobnym rysopisie.

Dlatego służby apelują o jakikolwiek kontakt w sprawie trzylatka. Każdy trop jest starannie badany. Pojawiły się już pewne przypuszczenia, ale to za mało, aby pomóc w odnalezieniu jego opiekunów.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące danych chłopca lub wiedzą gdzie chłopiec mieszka i gdzie przebywają jego opiekunowie proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 32 200 3700 - Komisariat Policji V w Katowicach, lub 32 200 25 55 - Komenda Miejska Policji w Katowicach.

JW

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz