Twórcza zabawa i spokojny sen na wakacjach - niezbędnik maluszka w podróży

Lato to czas weekendowych wycieczek i długich wakacyjnych wyjazdów. Podekscytowana wybierasz hotel i planujesz atrakcje. Pragniesz, by te chwile były wyjątkowe dla całej rodziny. Czy pakując walizkę swojego dziecka, zastanawiałaś się nad tym, jak ono postrzega taką wyprawę?

dziecko na wakacjach

„Maluszek w podróży czuje się jak olbrzym o ogromnych potrzebach, brakuje mu większej przestrzeni, możliwości ruchu, ciekawych wrażeń” – wyjaśnia dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy i ekspert Fisher-Price®. Podpowiadamy, jak zadbać o komfort malucha w podróży i co Twoje dziecko najchętniej spakowałoby do swojej wakacyjnej walizki, by razem z Tobą cieszyć się urlopem.

Podróż wywołuje w nas, dorosłych, wiele silnych emocji. Wyobraźmy sobie zatem, jak taki wulkan bodźców oddziałuje na najmłodszych członków rodziny. Ekspert Fisher-Price®, psycholog dziecięcy dr n. hum. Justyna Korzeniewska, wyjaśnia, jak dużym wyzwaniem dla maluchów są podróże:

Świat dziecka kojarzy się z sielanką, spokojem, beztroską. To jednak tylko życzeniowe myślenie dorosłych. W rzeczywistości maluszek w czasie podróży przeżywa wiele trudnych momentów: strachu, dyskomfortu, nudy. Doświadcza przeciążenia intensywnymi i nagłymi bodźcami. Niepokoi się nowymi sytuacjami albo nudzi monotonią. Dlatego, tak samo jak dorośli, potrzebuje odpoczynku i wyciszenia po okresach trudnych wrażeń, czyli narażenia na stres.

Momenty, w których dziecko wycisza negatywne emocje, to przede wszystkim zabawa i sen. To czas, w którym jego świat na nowo może zostać wypełniony pozytywnymi bodźcami, które sprawią, że poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego warto zabrać na wycieczkę te zabawki i akcesoria, które nasze dziecko dobrze zna i które zapewnią mu twórczą zabawę oraz spokojny sen w nowym, nieznanym miejscu. 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ona
2016-08-09 14:18:25

re: Twórcza zabawa i spokojny sen na wakacjach - niezbędnik maluszka w podróży

Nędzna, żałosna reklama. Niebawem podczas srania będą z kibla wyskakiwały reklamy zabawek dla dzieci. Zastanówcie się nad sobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz