Ubranka używane kupowane przez Internet - czy warto?

Nie tylko popularne sieci sklepów dla dzieci. Wiele matek coraz częściej sięga po ubrania kupowane przez internet i coraz częściej są to ubranka używane. Czy warto to robić?

ubranka

Wybór ubranek dla dziecka jest bardzo duży, ale ceny – równie wysokie. Zakup używanych ubrań wydaje się więc idealnym rozwiązaniem, gdy wiadomo, że maluch i tak zaraz z nich wyrośnie, więc nie warto inwestować w nie pieniądze. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste.

Czy to bezpieczne?

Przekazywanie lub sprzedaż ubranek w gronie rodziny lub znajomych jest bezpieczne. Z reguły wiemy, w jakich warunkach były noszone, jak często prane i czy dziecko je noszące jest zdrowe. W sytuacji jednak, gdy kupujemy je od obcych ludzi w Internecie, wszystkie te kwestie są nam nieznane. Słowa od takiego sprzedawcy również nie zawsze brzmią przekonująco – może kłamać tylko po to, żeby sprzedać i zarobić. Nie wiemy, czy ubranka nie zostały wyjęte ze śmietnika sąsiada i uprane lub czy nie nosiło ich dziecko z zakaźnymi chorobami skóry. Coraz częściej również sprzedający wysyłają ubranka poplamione i zaniedbane, za które każą płacić tyle, co w sieciókach na wyprzedaży.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz