Witamina D3 nie tylko w zimie! Lekarze ostrzegają!

Pięć powodów, dlaczego warto suplementować witaminę D3 przez cały rok

dziecko

Mamy co chwilę poddają w wątpliwość to, co czy warto suplementować dzieci witaminą D3. Wiele mam jest zdania, że preparaty z witaminą D3 warto podawać wyłącznie zimą i późną jesienią, gdy rzeczywiście brakuje słońca. To okropna pomyłka, która może narazić Twoje dziecko na wiele nieprzyjemności i chorób związanych z niedoborem witaminy D3. Dlaczego warto podawać dzieciom witaminę D3 nawet w lecie?

Słońce nie wystarczy

W większości przypadków w naszym klimacie ekspozycja na słońce nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na witaminę D3. Poza tym w lecie smarujemy swoje dzieci filtrami słonecznymi, które blokują również dostęp witaminy D3 do organizmu. Filtr SPF 8, czyli naprawdę niewielki (większość mam kupuje dzieciom filtr SPF 50), ogranicza syntezę witaminy D o 92 proc. Dlatego też nawet w sezonie letnim dawka witaminy D, jaką wytwarza nasz organizm, jest wystarczająca, by uniknąć jej niedoborów. Poza tym Synteza witaminy D w wyniku przebywania na słońcu odbywa się tylko między godziną 10 a 15.

Witaminy D3 w pożywieniu jest za mało!

Witaminę słońca można znaleźć w niektórych pokarmach, lecz te ilości są niewystarczające w stosunku do faktycznego zapotrzebowania na ten składnik. Osoba, która chciałaby uzupełniać witaminę D3 przez odpowiednią dietę, musiałaby wypijać 27 litrów mleka lub zjadać 15 jajek dziennie.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz