Włos owinięty wokół palca dziecka - przeciął skórę aż do kości! [ZDJĘCIE]

Niemowlęta są bardzo delikatne i naprawdę wszystko, co niepozorne, może stać się przyczyną poważnych problemów.

włos owinięty wokół palca Molly Walker

Niespodziewany płacz u niemowlaka

Molly Walker to bohaterka tej okropnej historii. Podobnie jak jej starsza siostra, jest wcześniakiem i jej rodzice są wyczuleni na punkcie jej zdrowia i dobrego samopoczucia. Pewnego dnia, podczas rodzinnego obiadu, dziewczynka nagle rozpłakała się. Była niespokojna, rozdrażniona, płaczliwa i marudna, w wszelkie sposoby poprawy jej humoru, nie przynosiły żadnych efektów. W końcu mama Molly pomyślała, że powodem płaczu córki jest przegrzanie i szybko ściągnęła jej skarpetki. Zobaczyła, że stopa jej córeczki wygląda inaczej niż zwykle. 

Stopy dziecka i włos owinięty wokół palca

Mama od razu zwróciła uwagę na opuchnięty i zaczerwieniony palec Molly. Mama zobaczyła, że wokół tego palca ciasno owinął się włos. Włos przeciął skórę aż do kości i utrudnił swobodny przepływ krwi, co doprowadziło do stanu zapalnego. Mama usunęła włos za pomocą pęsety i szkła powiększającego, następie zabrała Molly do lekarza. 

Włos owinięty wokół palca to bardzo częsty problem u małych dzieci. Tata Molly zamieścił zdjęcie stopy jej córki w sieci - zrobił to ku przestrodze dla innych rodziców. Jego post polubiło ponad 30 tysięcy osób, zdjęcie było udostępniane aż 17 tysięcy razy!

Wielu rodziców potwierdza, że doświadczyło podobnych sytuacji. Włos lub nitka owinięta wokół paluszka u dziecka potrafi doprowadzić do zatrzymania krwi w paluszku. Najczęściej dzieje się tak u małych dzieci, które codziennie noszą śpioszki lub rajstopki. Długotrwały ucisk prowadzi do rozwoju infekcji, a nawet obumarcia palca.

Dlatego tak ważne jest sprawdzanie paluszków u rąk i u stóp u dzieci. U chłopców włos lub nitka mogą zaplątać się wokół narządów płciowych. Niepozory włos może być bardzo niebezpieczny! Zobacz >>>

md

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-02-09 14:25:21

re: Włos owinięty wokół palca dziecka - przeciął skórę aż do kości!

Moj maluszek mial to samo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
2016-05-17 21:33:43

Długo się goił paluszek??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz