Wpychasz palce do buzi maluszka, by sprawdzić wyrzynające się ząbki? Nie rób tego!

Są ku temu dwa podstawowe powody.

ząbkowanie

Dziecko ząbkuje. To dobrze. Wprawiony (a nawet i debiutujący) rodzic wie na pewno, co robić. Jakie maści, sposoby i czy gorączka to powód do niepokoju. Ząbkowanie to nie jest najprzyjemniejszy moment rodzicielstwa. Dzieci też nie przeżywają tego dobrze, ale one są w tej uprzywilejowanej sytuacji, że nie pamiętają.

O tym, co robić w czasie ząbkowania już wiemy i wiemy, jak pomóc dziecku. Nie wiemy natomiast, co zrobić z babciami, prababciami, dziadkami, kuzynkami, koleżankami i innymi, którzy uparcie chcą sprawdzić, czy nasze dziecko ma już ząbki.

Zęby to zazwyczaj powód do radości, a pierwszy ząbek cieszy całą rodzinę. Okazuje się jednak, że niemalże każda mama została postawiona w niekomfortowej sytuacji, gdy ktoś (zazwyczaj babcia) pcha dziecku paluchy do buzi i krzyczy radośnie, że czuje ząb!

Większość mam stara się udawać, że tego nie widzi. Na forach i grupach dla mam roi się jednak od wylewanych żalów. Mamy nie lubią, gdy ktoś wkłada ich dzieciom palce do buzi!

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-01-27 00:10:30

Bez kitu, moja jest taka sama. Wkłada te paluchy na potęgę. Zasada jest prosta - wpycha palce, ja nie puszczam do niej dziecka, jak mąż chce, niech jeździ sobie sam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Malwina
2018-01-26 23:44:10

tak

Boże, moja teściowa tak robi. Kiedyś też jej wsadzę palec do buzi albo ją po prostu walnę. Głupia krowa. Jak można tak robić?!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz