Nagranie pokazuje, jak lekarz wyciąga pęsetą setki wijących się robaków z ucha małego chłopca [UWAGA, VIDEO NIE DLA WRAŻLIWYCH]

Nie jest to odosobniony przypadek.

larwy w uchu

Rodzice zabrali małego chłopca do chirurga. Malec skarżył się na uporczywe bóle głowy i rodzice nie wiedzieli, co może być jego przyczyną. To, co zobaczyli świadkowie badania, przechodzi wszelkie wyobrażenie. Lekarz zaczął pęsetą wyciągać z ucha dziecka... żywe robaki, jeden po drugim. Gdy skończył, w misce znajdowały się dziesiątki larw. Nie wierzysz? Jeśli masz odwagę, zobacz filmik:Prawdopodobnie są to larwy muchy niebieskiej lub pełzającej. Najpewniej po tym, jak robaki się wylęgły, zaczęły pasożytować w organizmie dziecka. Wbrew pozorom dziecko miało wiele szczęścia, niewiele brakowało, a robaki dostałyby się do mózgu malucha, co mogłoby grozić śmiercią. 

Nie jest to odosobniony przypadek. Medycyna zna przypadki, gdy owady składają jaja lub larwy wewnątrz ludzkiego kanału słuchowego. Muszyca (Aural Myiasis) to choroba zwierząt i ludzi, powodowana przez pasożytnicze larwy muchówek żywiące się martwą lub żywą tkanką gospodarza. Mogą atakować otwarte rany lub nieuszkodzoną skórę. Larwy mogą infekować tkankę w rozmaitych obszarach: skóra, oczy, uszy, nos, żołądek lub obszar moczowo-płciowy. Larwy lub jaja mogą dostać się do żołądka, lub jelit, jeśli zostaną połknięte z jedzeniem. Częściej spotykana u zwierząt, występuje również stosunkowo często u ludzi zamieszkujacych na terenach wiejskich, tropikalnych i subtropikalnych. Najbardziej narażone są małe dzieci i osoby osłabione. 

Jak się objawia Muszyca uszna? Pojawia się uczucie pełzania i dźwięk buczenia lub brzęczenia. Czasami pojawia się wydzielina o niemiłym zapachu i może wystąpić głuchota. Jeśli jest zlokalizowana w uchu środkowym, larwy mogą dostać się do mózgu.

Niestety nie wiadomo, co się dalej stało z chłopcem, z którego ucha wyjęto larwy. Widmo jedynie, że pochodzi z Kazachstanu.

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz