Słupsk: są wyniki sekcji zwłok 3-latka, który zatrzasnął się w pralce

Zobaczcie też wnioski prokuratury w Słupsku!

pralki

Pierwsze wyniki sekcji zwłok trzyletniego chłopca, który w tamtym tygodniu zatrzasnął się w pralce, wskazują na to, że umarł poprzez niedotlenienie, podaje słupska prokuratura. Jednak to nie koniec dochodzenia - postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

"Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że dziecko zmarło wskutek niedotlenienia. Chłopczyk nie był w stanie oddychać, rozszerzyć płuc w ciasnym bębnie pralki" - powiedział prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. "Za dwa, trzy tygodnie będziemy mieć już oficjalne wyniki sekcji z pełnym protokołem."

Tragedia rozegrała się w jednym z bloków w Słupsku. Wiadomo, że rodzice trzylatka i pięciolatki w momencie tragedii mieli popołudniową drzemkę, a dzieci bawiły się początkowo w ich otoczeniu, co uśpiło ich czujność. Jak tylko zauważyli, że syn nie odpowiada na ich wołanie, rozpoczęli jego poszukiwanie. Znalazł go ojciec i po wyjęciu z pralki, rozpoczął próbę reanimacji, którą potem poprowadzili ratownicy z karetki. Niestety chłopiec zmar w nocy z 18 na 19 czerwca.

Stan psychiczny rodziców chłopca nie pozwala obecnie na dokładne przesłuchanie, jak podkreśla prokurator rejonowy. 

Prokuratura powtrzymała się narazie od jakichkolwiek czynności w stosunku do 5-letniej siostry zmarłego trzylatka, która była jedynym świadkiem tragedii.AK

Źródło: PAP

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz