Szokujące zdjęcie RTG: Zobacz, jakie zagrożenie dla dziecka stanowić może maleńkie winogrono! [FOTO]

Jedzenie, szczególnie w przypadku małych dzieci, powinno być procesem, który odbywa się pod czujnym okiem rodziców.

zadławienie winogronem

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarza spożywanie przez ich małe i duże dzieci winogron czy innych owoców i warzyw o podobnym kształcie i wielkości. Drogi oddechowe maluchów są tak wąskie, że te produkty spożywcze jedzone w całości mogą łatwo w nich utkwić.

Australijska blogerka i mama dwójki dzieci, Angela Henderson na swojej stronie internetowej podzieliła się zdjęciem od jednej z mam. Kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwem, które stwarza spożywanie przez dzieci całych winogron.

„Uwaga rodzice! Wiecie, co widać na tym prześwietleniu? To winogrono, które utknęło dziś w drogach oddechowych 5-letniego dziecka. Ten maluch musiał być operowany pod narkozą, by lekarze mogli usunąć owoc. Dziecko miało prawdziwe szczęście, bo część jego dróg oddechowych była dalej drożna, dzięki temu nie zakończyło się to tragicznie. Pamiętajcie, że nie wszystkie dzieci przeżuwają swoje jedzenie albo są w szkole i śpieszą się z posiłkiem, by zdążyć na plac zabaw. Bądźcie ostrożni, a jeżeli macie wątpliwości to po prostu przetnijcie owoce na pół.” – napisała na swoim fanpage’u na Facebooku.

Jedzenie, szczególnie w przypadku małych dzieci powinno być procesem, który odbywa się pod czujnym okiem rodziców. Przede wszystkim ważne jest, by przed podaniem dziecku posiłku większe kawałki przekrawać na pół, a nawet na ćwiartki. Dodatkowo nie należy pozwalać dziecku na spacerowanie podczas jedzenia i zachęcać je do przeżuwania posiłku, a nie połykania go w całości. Przestrzeganie wszystkich tych zasad pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zmniejszy ryzyko zadławienia się malucha.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz