Zanim wybierzesz laktator

Przydaje się w przypadku nawału pokarmu, przy konieczności pobudzenia laktacji lub gdy musisz przechować mleko dla dziecka.

laktator

Mama karmiąca piersią i jej dziecko na początku zazwyczaj stanowią nierozłączną parę. Jednak w życiu każdej mamy przychodzi ten moment, gdy bycie do dyspozycji 24 godziny na dobę nie jest możliwe. Czy to wizyta u lekarza, czy trochę "luzu" potrzebnego dla zdrowia psychicznego mamy może sprawić, że maluch zostanie pod opieką kogoś innego. Potrzebne jest wtedy odciągnięcie pokarmu, który opiekun poda maluszkowi. Laktator może być także pomocny, by ulżyć obolałym piersiom przy nawale mlecznym lub pobudzić laktację u mam, u których piersi produkują zbyt mało mleka. Tylko jak się zabrać do odciągania pokarmu?

Niegdyś jedynym sposobem na ściągnięcie pokarmu było ręczne odciąganie. Długotrwała, nużąca czynność, która dodatkowo może być bolesna. Obecnie na szczęście mamy na rynku spory wybór różnych laktatorów. Wszystkie mają nakładkę, którą umieszcza się na piersi, przy czym brodawka wraz z obwódką znajduje się w części centralnej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz