Jak dbać o paznokcie w ciąży? [FOTO]

Dowiedz się, na co możesz sobie pozwolić i zobacz nasze propozycje.

maniciure w ciąży

Kobietom w ciąży zazwyczaj paznokcie rosną dwa razy szybciej. Jest to spowodowane poziomem estrogenów przez które macierz wytwarzająca płytkę paznokciową pracuje intensywniej. O paznokcie należy jednak dbać tak, jak się to robiło do tej pory i tak jak się lubi. Szkodliwe działanie wszystkich lakierów do paznokci to wprawdzie mity, ale należy zachować rozsądek i  umiar.

Groźny formaldehyd i toluen

Ciąża to okres, podczas którego musisz bardzo ostrożnie dobierać produkty pielęgnacyjne. Zwracaj uwagę na składy kosmetyków i staraj się wybierać kosmetyki bezpieczne dla kobiet w ciąży. Przyszłym mamom zaleca się unikać lakierów z toluenem i formaldehydem. Ekspozycja na wysoki poziom toluenu może uszkodzić też układ nerwowy i powodować wady wrodzone u nienarodzonego dziecka. Zagrożenie może stanowić ciągłe wdychanie tej substancji np. przez kosmetyczki. Wdychanie formaldehyd może podrażniać oczy, nos, gardło i płuca. Narażenie na wysoki poziom formaldehydu przez dłuższy czas wiąże się ze wzrostem ryzyka raka. Jest jednak mało prawdopodobne, by miał on wpływ na nienarodzone dziecko. 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Prowital
2017-07-17 16:22:17

Znalazłam kilka świetnych zasad dbania o paznokcie! Znasz je wszystkie? http://prowital.pl/jak-dbac-o-paznokcie-podstawowe-zasady/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz