Artystka zmyła popularnym lalkom makijaż... i pomalowała je naturalnie!

Zobaczcie różnicę obu makijaży - jest ogromna!

lalki

Rosyjska artyska Olga Kameneckaya miała dosyć przemalowanych, zupełnie nierealistycznych lalek. Któregoś dnia wzięła zmywacz do farb i pozbyła się przesadnego eyelinera, sztucznego rumieńca i ciemnych cieni z powiek. Poprawiła też proporcje twarzy lalki - narysowała mniejsze oczy oraz niedealne brwi, pokazując tym samym piękno naturalne, a nie przerysowane. Jej lalki mają niedoskonałości w postaci piegów i zmarszczek, jak normalne kobiety.

"Niektórzy ludzie boją się moich lalek" - twierdzi. "Wielu z nich mówi, że są przerażające". Znajdują się też tacy, którzy podziwiają naturalne piękno i jakość wykonania, chwaląc Artystkę za to, że potrafi tchnąć w lalki prawdziwe życie. 

Jej modelki w większości to lalki Ever After High i Monster High, rzadziej są to najbardziej znane Barbie. Olga początkowo dokształcała się w technikach makijażu ludzi, teraz swoje umiejętności przeniosła na lalki. Nie zapomina jednak o szczegółach, które odróżniają lalki od ludzi. "Nie podoba mi się, kiedy nowa twarz lalki jest doskonała i idealnie symetryczna. Sprawia to, że ​​jest ona bez życia" - twierdzi Artystka. "Zawsze celowo zostawiam jakąś wadę, która może nie być zauważalna dla wszystkich, ale podkreśla charyzmę lalki. Być może ta wadliwa uroda to przesłanie, jakie niosą moje lalki." - dodaje.

 

Artystka zajmuje się kompleksową transformacją lalek - w wolnych chwilach również projektuje i szyje ubrania dla zmodyfikowanych figurek. Niektóre z nich można znaleźć na jej instagramie, a same lalki można kupić na platformie Etsy.

Podobają Wam się bardziej naturalne lalki czy raczej są przerażające?

 

AK

Źródło: mymodernmet.com/olga-kamenetskaya-doll-repainting/

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
2018-07-02 16:08:47

moim zdaniem są brzydkie..... i przerażające..... sama bym takich lalek dziecku nie dała....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
2018-07-02 16:05:52

moim zdaniem są brzydkie..... i przerażające..... sama bym takich lalek dziecku nie dała....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz