Paznokcie kontra mama – pielęgnacja, trendy, lakiery

Każda mama wie, że wygląd jej paznokci pozostawia często wiele do życzenia.

malowanie paznokci

Każda mama, która na liście swoich obowiązków ma zarówno opiekę nad dzieckiem (bądź dziećmi) oraz obowiązki domowe takie jak gotowanie, sprzątanie, pranie i robienie codziennych zakupów, wie, że wygląd jej paznokci pozostawia często wiele do życzenia. Nawet najbardziej wytrzymałe lakiery do paznokci czy zabiegi u kosmetyczki potrafią nie sprawdzić się w tak trudnych warunkach, na jakie nasze dłonie narażone są każdego dnia.

Z drugiej strony wiele mam nie ma czasu na zajmowanie się swoimi paznokciami, malowanie ich i przedłużanie, ponieważ trwałość lakieru czy innych dodatków w warunkach domowych jest zwykle znacznie krótsza od zakładanej przez producenta. Dom to autentyczny poligon, na którym wszystko musi mieć ponadprzeciętną wytrzymałość. Jeśli więc chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie przez co najmniej kilka dni, musimy wybrać odpowiednią technikę ich pielęgnacji. Dotyczy to zarówno wersji domowej, jak i tej wybieranej u kosmetyczki. Pielęgnacja paznokci może być świetnym sposobem na relaks dla każdej zabieganej mamy.

Trendy a rzeczywistość

Każdy sezon obfituje w mnóstwo różnych trendów, które nie tylko zachwycają, ale też nierzadko zadziwiają. Jeśli mamy ochotę zaszokować wszystkie nasze koleżanki, to z pewnością nam się to uda, jeśli wybierzemy futrzany manicure albo paznokcie pon pon. Pierwsza opcja polega na przyklejeniu do płytki paznokcia kawałka futerka w dowolnym kolorze. Efekt jest taki, że wyglądamy nieco zwierzęco, ale również raczej zaskakująco. Lżejszą wersją tego manicure 3D jest nasypanie na paznokieć odpowiedniego puszku, dzięki któremu efekt futrzany jest bardzo minimalny.

Paznokcie pon pon z kolei to efekt tegorocznej mody na pompony i pomponiki. Hitem sezonu były sandały z pomponami, więc paznokcie z przyklejonymi pomponikami były naturalną wypadkową pomponowej mody. Trendy trendami, ale prawda jest taka, że na te najbardziej ekstrawaganckie wersje mogą sobie pozwolić zazwyczaj wyłącznie fashionistki, bo jak matka będzie funkcjonować na co dzień z futrzanymi elementami na paznokciach?

Dlatego trendy w manicure warto śledzić, ale nie można ich bezkrytycznie naśladować albo kopiować. Bardziej wygodną opcją jest bycie trendy w kwestii kolorów na paznokciach. W tym przypadku możemy przynajmniej zastosować odpowiednie środki i techniki, aby manicure był możliwie najbardziej wytrzymały i trwały.

Kolor, wzorki i naklejki

Kolorów lakierów do paznokci jest obecnie na rynku praktycznie niezliczona ilość, bez problemu więc znajdziemy odcień pasujący do torebki, bielizny albo butów (np. w Hebe.pl). Wciąż bardzo modne w tym sezonie są paznokcie kolorowe, co w praktyce oznacza możliwość pomalowania każdego paznokcia na odrębną barwę. Takie kombinacje wyglądają niesamowicie pozytywnie i mogą być stosowane zarówno przez osoby bardzo młode, jak i te nieco starsze.

Jeśli nie mamy tyle odwagi, aby nasze paznokcie ubarwić wszystkimi kolorami tęczy, możemy zdecydować się na wersję minimalistyczną i innym kolorem pomalować tylko jeden paznokieć. Oprócz kolorów na paznokciach w tym sezonie bardzo często pojawiają się też różnego rodzaju wzorki i naklejki.

W przypadku tych drugich zjawiskowo wręcz prezentowały się one w opcji „szklanej”. Manicure z naklejkami imitującymi odłamki szkła prezentowany był przez wiele topowych blogerek modowych, stał się więc bardzo pożądanym efektem. Natomiast dla osób, które lubią i cenią delikatną elegancję, wciąż polecany jest manicure w kolorze nude, będący nieprzerwanie na topie już od kilku sezonów.

Technika i pielęgnacja

Paznokcie, oprócz kosmetyków upiększających, potrzebują również odpowiedniej pielęgnacji. Zadbane skórki, skóra dłoni i płytka paznokcia to podstawa przed nałożeniem lakieru do paznokci. Nie ma potrzeby za każdym razem wybierać się na odpowiedni zabieg do kosmetyczki, ponieważ w łatwy sposób o swoje dłonie możemy zadbać w domu, przy okazji nakładając na paznokcie nasz ulubiony kolor lakieru.

Gotowych przepisów na domowe spa znajdziemy bez liku w Internecie, ale generalnie zabiegi tego typu można opisać jako odpowiednie nawilżanie dłoni, odciąganie skórek, wyrównywanie paznokci metalowymi obcinaczkami, piłowanie papierowym pilnikiem i odtłuszczanie płytki paznokcia zmywaczem bez acetonu. Następnie nakładamy ulubiony lakier do paznokci, utwardzacz, a na koniec krem nawilżający skórki. Jeśli posiadamy delikatne, łamliwe paznokcie i potrzebujemy specjalnej pielęgnacji, wtedy warto pomyśleć o manicure tytanowym albo japońskim. Ten drugi jest szczególnie polecany dla osób posiadających rozdwajające się i łamliwe paznokcie.

Bez względu na to, co postanowimy zrobić ze swoimi paznokciami, ważne jest, aby było nam wygodnie i abyśmy czuły się zadbane i piękne. Kolorowe lakiery do paznokci potrafią poprawić nam nastrój, ale odrobina szaleństwa w postaci manicure szklanego też nie zaszkodzi od czasu do czasu. Każda mama powinna o siebie dbać, aby mieć jeszcze więcej siły i radości, którą podzieli się ze swymi najbliższymi. Dlatego nie bójmy się poświęcać czasu również na pielęgnację swojego ciała – skorzystamy na tym nie tylko my, ale także cała rodzina.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz