Po ciąży WYPADAJĄ CI WŁOSY? Przeczytaj ten artykuł!

Każda z nas na pewno doświadczyła po porodzie uczucia paniki widząc, ile włosów zostawiała w kratce ściekowej pod prysznicem. Czy to normalne, że włosy po ciąży tak bardzo wypadają?

włosy

Jedna z Mam pyta: Jak to jest z wypadaniem włosów po porodzie? Moja mała ma cztery miesiące i 6 dni, a od miesiąca włosy wypadają mi garściami. Od tygodnia już niestety nie karmię (ale to już inna historia). Biorę witaminy, jem już normalnie, bo wcześniej to nic z mlekiem nie mogłam, ale poprawy nie widzę. A jak to było u Was mamusie, bo koleżanka nastraszyła mnie, że to przez hormony i jak nie karmię to może być jeszcze gorzej.

Utrata włosów po porodzie jest zjawiskiem normalnym. Nie musicie się zamartwiać, że wyłysiejecie, spokojnie. Zwykle dziennie wypada około 100 włosów, a w krótkim czasie zostają one zastąpione nowymi. W czasie ciąży zmiany hormonalne zmniejszają wypadanie włosów, wiele z nas ma wrażenie, że tak pięknych i gęstych nie miała nigdy. Ale tak różowo jest tylko przez chwilę, bo włosy już wtedy gotowe są do wypadnięcia i zaczynasz tracić je w okresie między 3 a 6 miesiącem po porodzie na potęgę!

Dlaczego nie utraciłyśmy ich podczas ciąży?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-26 23:39:42

re: Po ciąży WYPADAJĄ CI WŁOSY? Przeczytaj ten artykuł!

Mój synek ma 3 miesiace i mam to samo. Nic wiecej tylko wszędzie klaki. Na poduszce, na podłodze, na ubraniach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz