ROZSTĘPY - możesz wygrać tę nierówną walkę

To, czy Twoja skóra na brzuchu, a także piersiach, udach, biodrach i pośladkach zostanie po ciąży gładka i jędrna, zależy od wielu czynników i nie wszystkie one są zależne od Ciebie.

ciało

Geny, styl życia, dieta, to, czy dbałaś o skórę przed ciążą – między innymi takie czynniki decydują o tym, czy po ciąży Twoje ciało pokryją wstęgi rozstępów, a tu i ówdzie pozostanie wiele niechcianej, nadprogramowej skóry, nijak niechcącej przylegać do mięśni.

Skorzystaj z naszych rad, które pomogą Ci zachować po ciąży wciąż gładką i elastyczną skórę i nieraz jeszcze pokazać ciało w dwuczęściowym kostiumie plażowym. Podejmij walkę na polach, na których możesz osiągnąć pozytywne rezultaty.

Dieta

W ciąży powinnaś przybrać na wadze. Około 12 kilogramów to prawidłowe minimum. Jednak wszystko, co ponad to, powinnaś poddać stosownej weryfikacji. Nadprogramowe kilogramy powodują, że Twoja skóra rozciąga się bardziej niż powinna i tym samym zwiększa się ryzyko powstania rozstępów. Duża masa to także osłabienie mięśni, których podczas ciąży nie możesz trenować zbyt intensywnie.

Dobrym wyjściem jest potraktowanie okresu ciąży jako najlepszego czasu na poprawę stylu życia i nawyków żywieniowych. Może się okazać, że nie tylko zrobisz to, co najlepsze dla swojego malucha, ale i po urodzeniu dziecka zdziwisz się, gdy zobaczysz, że nie tylko nie roztyłaś się, ale dzięki zdrowemu odżywianiu, ubyło Ci paru kilogramów tu i ówdzie.

Jak to możliwe?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Majka
2015-05-04 07:45:31

re: ROZSTĘPY - możesz wygrać tę nierówną walkę

Nie kazda kobieta ma. Moja mama jak mnie urodzila nie miala ani jednego. Jak przyszedl na swiat moj brat to miala jeden maly rozstep.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
2015-05-04 18:30:23

Dokładnie tak...moja mama miała rozstepy...ja nie mam ani jednego nawet malusienkiego rozstepika...faktem jest, ze cała ciaze smarowałam się jak opetana, piłam wode i dbałam o to co jem..ale tak naprawde jak rozstepy maja wyjsc to wyjda...niestety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz