6 domowych sposobów na rozstępy po ciąży

Dokuczają ci rozstępy? Supermamy radzą, jak z nimi walczyć.

rozstępy po ciąży

Zdecydowana większość młodych mam z własnego doświadczenia wie, czym są rozstępy. Są to paskudne pręgi na ciele powstałe na skutek utraty przez skórę elastyczności. Taka sytuacja może mieć miejsce w ciąży, a także na skutek nagłego przyrostu lub utraty wagi, rozbudowania mięśni lub zaburzeń hormonalnych. Występują na brzuchu, ramionach, udach i pośladkach. Pozbyć się ich można za pomocą specjalnych maści, a w najgorszym razie operacyjnie. Okazuje się jednak, że nie tylko tak. Przed wami 6 domowych sposobów na częściowe lub całkowite pozbycie się rozstępów po ciąży bez konieczności wydawania grubych pieniędzy.

Sok z ziemniaków – tak popularny ziemniak jest niezwykle bogaty w witaminy i minerały, gdyż zawiera: witaminę C, witaminy z grupy B, potas, magnez, wapń, fosfor i cynk. Wspomaga regenerację i wzrost komórek skórnych.

Ziemniaka należy pokroić na cienkie plastry i delikatnie nacierać nimi rozstępy. Pozostawić na 5-10 minut, po czym zmyć ciepłą wodą.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

monika
2017-08-26 11:43:37

Mnie pomogło smarowanie świeżych różowych rozstępów kremem nano one. Są pratycznie niewidoczne, a ja nie wstydzę się założyć 2 częściowego kostiumu kąpielowego. Jeszcze walczę z cellulitem, ale dieta i ćwiczenia dają dobry efekt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz