Czy mając sztuczne piersi, możesz karmić dziecko naturalnie?

Coraz więcej młodych kobiet decyduje się na implanty piersiowe wcześniej niż na macierzyństwo.

implanty piersi

Piękny i obfity biust to marzenie wielu pań. Taki "prezent" fundują sobie coraz młodsze kobiety, jednocześnie panie coraz później decydują się na macierzyństwo. Pojawiają się pytania, czy zabieg taki ma znacznie dla późniejszego kamienia piersią? Czy mama, która ma implanty może naturalnie karmić maluszka? Jaki wpływ ma kamienie piersią na implanty?

Mamo, karm śmiało!

Obecnie wkładkę silikonową umieszcza się pod mięśniem piersiowym, tuż pod gruczołami piersiowymi. Takie umiejscowienie implantu nie tylko pozwala na karmienie piersią, ale i chroni wkładki przez ewentualnym pęknięciem spowodowanym wzrostem obciążenia w czasie ciąży. Nowoczesne implanty, które są szczelne, nie mają styczności z gruczołami i nie mają wpływu na pokarm. Niektóre mamy, które "zainwestowały" w piersi obawiają się, że karmienie "zniszczy" ich biust. Tymczasem na to, co dzieje się z piersiami, mają wpływ hormony, które pojawiają się już w ciąży, a także geny i predyspozycje skóry, a nie sam proces karmienia maluszka.

Bezwzględu na to, czy mama ma sztuczne czy prawdziwe piersi, następuje powiększenie gruczołów piersiowych nawet o 3 rozmiary. Piersi mogą utracić jędrność, a skóra może się rozciągnąć. Warto pamiętać o tym, że o piersi należy dbać: nosić odpowiednio dobrany biustonosz, dbać o skórę i jędrność piersi poprzez masaże i ćwiczenia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz