Skóra bez skazy - to zapewni Ci technologia pikosekundowa

O tym, dlaczego technologia pikosekundowa jest dziś najlepszym sposobem na kompleksową poprawę kondycji skóry, rozmawialiśmy ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

technologia pikosekundowa

Medycyna w służbie piękna

Rozstępy, blizny, przebarwienia, oznaki starzenia skóry czy nieudane tatuaże - to tylko kilka przykładów skaz na urodzie, które mogą odbierać kobiecie jej urok osobisty i stanowić źródło kompleksów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość pań zmuszona była się z nimi po prostu pogodzić - medycyna nie dysponowała naprawdę skutecznymi rozwiązaniami w usuwaniu tego typu niedoskonałości. Dziś natomiast większości tych zmian możemy bardzo szybko pozbyć się przy pomocy zabiegów laserowych. Nowoczesna laseroterapia zyskuje coraz większe uznanie wśród pacjentów gabinetów lekarskich, a to między innymi ze względu na obecność bardzo zaawansowanych technologicznie laserów pikosekundowych, które całkowicie odmieniły oblicze medycyny estetycznej.

Lasery w medycynie estetycznej

Laser to obecnie najczęściej wykorzystywany rodzaj urządzenia w nowoczesnej medycynie estetycznej. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że leczenie laserowe stanowi najlepszą alternatywę dla bardziej inwazyjnych i obciążających organizm pacjenta zabiegów chirurgicznych - laseroterapia, w wielu przypadkach,  pozwala uzyskać podobne efekty terapeutyczne, co tradycyjne leczenie chirurgiczne, jednak w znacznie szybszym czasie i z zachowaniem krótszego okresu rekonwalescencji. Jak przyznaje dr Krzysztof Miracki, na rynku znajduje się obecnie wiele dobrych laserów, ale prawdziwym odkryciem medycyny estetycznej i przełomem w laseroterapii są lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico stosowane tylko w Klinice Miracki w Warszawie.

,,Lasery PicoSure i Discovery Pico pozwoliły nam uzyskać komplementarnie, nieosiągalne do tej pory, efekty terapeutyczne. Impuls pikosekundowy jest wielokrotnie krótszy od impulsu nanosekundowego, który był wykorzystywany w najbardziej zaawansowanych do tej pory laserach typu Q-Switch. Dziś to już przeżytek. Pikosekunda - to czas, w którym przenoszona jest dawka energii dostarczanej do skóry za pomocą laserów pikosekundowych. Dla pacjentów oznacza to przede wszystkim najkrótszy kontakt światła ze skórą, a tym samym zdecydowanie mniejsze ryzyko przegrzania i poparzenia skóry w porównaniu ze starszymi systemami laserowymi. To czyni posiadane przez nas lasery PicoSure i Discovery Pico nie tylko najskuteczniejszymi i najmniej bolesnymi, lecz także najbezpieczniejszymi na rynku” - tłumaczy dr Miracki.

Technologia pikosekundowa - w czym jest naprawdę pomocna?

Technologia pikosekundowa posiada ogromną liczbę wskazań terapeutycznych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie imponującej ilości zabiegów laserami PicoSure i Discovery Pico. Ze względu na swoją dużą moc działania zostały one stworzone przede wszystkim z myślą o usuwaniu najtrudniejszych do wywabienia tatuaży czy makijażu permanentnego. Lasery pikosekundowe to obecnie jedyne urządzenia na rynku, które pozwalają na całkowite, a przy tym mało  bezbolesne usunięcie tatuaży kolorowych, które stanowiły prawdziwy problem dla starszych systemów laserowych. PicoSure i Discovery Pico doskonale radzą sobie także z redukcją równie trudnych w usuwaniu blizn i rozstępów, a także oznak fotostarzenia skóry: zmarszczek, przebarwień, zmian pigmentacyjnych, utratą jędrności skóry. Jednym słowem: lasery pikosekundowe pozwalają uzyskać efekt skóry bez skazy, dodatkowo w bardzo komfortowy dla pacjenta sposób.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki działania technologii pikosekundowej? Odkryj więcej informacji o PicoSure i Discovery Pico w warszawskiej Klinice Miracki i umów się na zabieg!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz