Trzy peelingi kawowe idealne dla skóry świeżo upieczonej mamy

Zadbaj o swoją skórę po porodzie.

peeling kawowy

Najnowszym trendem w kosmetyce i pielęgnacji ciała jest dodanie do składników ekstraktu z kawy. Badania naukowe wykazały, że kawa jest źródłem przeciwutleniaczy, które mogą być stosowane do ochrony skóry przed uszkodzeniami. Ale co wtedy, kiedy skóra została już uszkodzona?

Jako nowa mama, najpewniej starałaś się jak najlepiej zabezpieczyć swoje ciało przed cellulitem i rozstępami, stosując szereg produktów podczas ciąży. Jeśli mimo tego doszło do uszkodzeń Twojej skóry po ciąży, nie jest za późno aby z tym walczyć. A kawa będzie idealnym antidotum.

Kofeina zawarta w kawie pomoże stymulować skórę pobudzając krążenie krwi, które jest potrzebne do budowy nowych komórek skóry. Nowe komórki zastąpią uszkodzone, co wpłynie na poprawę wyglądu rozstępów i cellulitu. Pomoże także zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra będzie miała większe szanse by obkurczyć się i wrócić do pierwotnego kształtu sprzed ciąży.

DALEJ kilka przepisów na kawowe peelingi, które odpowiednio odżywią Twoją skórę. Każdy przepis wystarczy na jedną aplikację mikstury.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz