15 zasad wyboru właściwego imienia dla dziecka

Jak wybrać odpowiednie imię dla dziecka? A dokładnie: jakie jest odpowiednie imię dla MOJEGO dziecka? W artykule najważniejsze czynniki, które powinnaś wziąć pod uwagę.

a

Powszechnie wiadomo, że imię człowieka jest integralną częścią jego tożsamości. Niezwykle ważną więc decyzją jest wybór odpowiedniego imienia dla Twojego potomka. Ludzie na całym świecie mają różne sposoby i kryteria wyboru, czy to po swoich ważnych przodkach, czy to po ulubionej postaci literackiej lub gwieździe filmowej. Jedno jest pewne – zawsze chodzi o to, by podkreślało indywidualną osobowość. Jak więc wybrać odpowiednie imię dla dziecka? A dokładnie: jakie jest odpowiednie imię dla MOJEGO dziecka? Oto najważniejsze czynniki, które powinnaś wziąć pod uwagę.

1. Pasujące do nazwiska

Twoje dziecko będzie już do końca życia posługiwać się swoim imieniem i nazwiskiem, dlatego warto sprawdzić jak brzmią one razem. Często nawet bardzo ładne imię w zestawieniu z nazwiskiem brzmi dość dziwnie lub śmieszne. Warto też, aby się nie rymowało, bo wszyscy będą się z niego nabijać. Zapomnij też o Markach Markowskich i Piotrach Piotrowskich, to nic dobrego.

2. Inicjały

Możesz nie zwrócić na to uwagi, ale pamiętaj by sprawdzić, jak będą brzmiały inicjały Twojego dziecka. Chociaż wydaje Ci się to nieistotne, dziecko może mieć potem problemu z tego powodu (np. OJ, AJ, EJ, WC itp.).

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz