3 fakty na temat żywienia wcześniaka, które łączą go z dziećmi urodzonym o czasie

Rozwój wcześniaka po urodzeniu kontynuowany jest poza sprzyjającymi warunkami brzucha jego mamy. Jednym z kluczowych elementów, które go w nim wspierają, jest właściwa dieta.

dzidzia

Dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży czeka wiele wyzwań, którym będzie musiało stawić czoła wspólnie ze swoimi rodzicami. Maluch może wymagać intensywniejszego wsparcia medycznego i regularnych konsultacji ze specjalistami. Mimo że wcześniaki wymagają szczególnej opieki, w wielu kwestiach niczym nie różnią się od swoich rówieśników, w tym w sposobach żywienia.

Rozwój wcześniaka po urodzeniu będzie kontynuowany poza sprzyjającymi warunkami brzucha jego mamy. Jednym z kluczowych elementów, które go w nim wspierają jest właściwa dieta. Początkowo bardziej widać różnice. Wcześniak będzie musiał przejść przez etapy karmienia, których nie doświadczają maluchy urodzone o czasie. Noworodka, który przywitał świat przed 28. tygodniem ciąży czekają nawet trzy etapy karmienia: dożylne (prenatalne), przez sondę (enteralne) i doustne (strzykawką po palcu), nim zacznie ssać mleko z piersi mamy. Istnieje też jednak wiele podobieństw w sposobie żywienia i diecie wcześniaka w porównaniu do dziecka urodzonego o czasie. Poznajmy trzy kluczowe fakty na ten temat.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz