A MY sobie GADU-GADU...

Niekiedy może wydawać Ci się, że Twój szkrab trochę za wolno uczy się mówić, że już dawno powinien znać pewne słowa, a nawet kilka w obcym języku. Nie panikuj - pozwól dziecku rozwijać się w jego indywidualnym tempie, nie zapominając przy tym, że Twoją rolą jest wspomaganie tego rozwoju.

baby girl

Mowa to jedna z najważniejszych umiejętności, jaką wykształcamy w ciągu naszego życia. To dzięki niej możemy się porozumiewać z innymi ludźmi. Jest ona tym medium, które pozwala nam prowadzić nasze zwyczajne, codzienne życie. Tak więc niezwykle istotne jest, aby wraz z jego dorastaniem wykształcić w dziecku zdolność prawidłowego mówienia. Nie tylko umożliwi to dziecku zrozumiałą komunikację z innymi ludźmi, ale także możemy dzięki temu zapobiec przykrościom, jakich nasza pociecha może doświadczyć przy kontaktach z rówieśnikami.

Logopedzi alarmują, że drastycznie wzrasta ilość dzieci z zaburzeniami wymowy. Są różne przyczyny tego problemu. Jedni zwracają uwagę na zbyt wczesną naukę języków obcych, która może prowadzić do błędnych nawyków. Inni zwracają uwagę na winę rodziców, którzy zamiast poświęcać dziecku czas i uczyć je mówić poprzez rozmowę i zabawę, sadzają je przed telewizorem i zostawiają samemu. Dlatego ważne staje się pytanie, co zrobić, aby nauczyć dziecko poprawnie mówić. To właśnie rola rodzica i odpowiedzialne wyzwanie dla niego.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-09-01 16:09:54

re: A MY sobie GADU-GADU...

Moj synek miesiac temu skonczyl 3 lata mowi jedynie ppjedyncze slowa i nie wszustkie nie mowi zdaniani ogolbie malo a prawie nic nie mowi ma tzw swoj jezyk....powinnam sie martwic czy to dlatego ze ropoltora roku temu przenieslismy sie za granice???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz