Anais Knowles - cudownie ocalona!

Poznajcie dziewczynkę, która, gdyby nie medyczny postęp, ogrom szczęścia, jakie miała i wielka wola walki, nie zaczynałaby w tym roku przedszkola.

Anais Knowles

Anais urodziła się przedwcześnie w 23. tygodniu ciąży. Według brytyjskiego prawa, w 23. tygodniu ciąży nadal dopuszczalny jest aborcja, bez względu na przyczyny.

Mama Anais, Jackie Knowles była w 22. tygodniu ciąży, gdy odpłynęły jej wody płodowe. Trafiła do do szpitala, w którym przebywała jeszcze tydzień, zanim zaczęła rodzić. Lekarze nie chcieli reanimować dziecka. Chcieli przedwczesny poród potraktować jako poronienie i dać ciało dziecka matce w ramiona, by się z nim pożegnała. Jednak to, czego doświadczyli wszyscy, gdy Anais przyszła na świat, wprawiło ich w zdumienie! Dziewczynka, która ważyła zaledwie 600 gramów, oddychała samodzielnie. Natychmiast umieszczono ją w inkubatorze i zrobiono wszystko, by po 6 miesiącach opuściła go o własnych siłach. Jackie Knowles mówi: "Była maleńkim wróbelkiem, kiedy się urodziła (...)". Anais po pół roku hospitalizacji została zabrana do domu, wciąż jeszcze wspomagana przez jakiś czas aparaturą tlenową.

Dziś Anais ma 3 latka. W tym roku idzie do przedszkola. Jest zdrową, radosną dziewczynką. Wprawdzie troszkę mniejszą niż jej rówieśnicy, mundurek będzie miała w rozmiarze na dwa latka, ale poza tym nie odbiega niczym od dzieci w swoim wieku. Sprawia swoim rodzicom na co dzień mnóstwo radości i nie wyobrażają sobie oni tego, ze będą musieli pomachać jej na pożegnanie pierwszego dnia przedszkola.

Mama Anais zaczęła działać na rzecz zmiany prawa w Wielkiej Brytanii, by obniżono granicę wieku ciąży, do której można dokonywać aborcji. Zdaniem Jackie Knowles 23 tygodnie tu dużo za późno. Należy granicę tę obniżyć.

Jackie Knowles powiedziała: "O ile nie chodzi o aborcję z przyczyn medycznych, 24. tydzień ciąży to za późno. Anais jest tego dowodem. Ona jest dowodem na to, że dziecko urodzone przed 24. tygodniem może przeżyć. Zaczyna w tym roku szkołę, jest tutaj z nami, ma się dobrze i chociaż jest malutka, to jest bardzo dzielna.".

Obejrzyjcie zdjęcia Anais i jej bliskich na następnych stronach.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz