BHP kupowania zabawek

Na co powinnaś zwrócić uwagę podczas kupowania zabawek dla dzieci? I jakich rzeczy pod żadnym pozorem nie powinnaś im dawać?

zabawki

Lalki, samochodziki, klocki, pacynki, zestawy majsterkowicza, kuchnia dla dziewczynek, przybory do malowania, elektroniczne gadżety... Lista zabawek, o których marzą maluchy, wydaje się nie mieć nie końca. Niestety, w sklepach pełno jest rzeczy, które zamiast przynieść radość, mogą wyrządzić naszym pociechom krzywdę.

Gruba folia

Pamiętajmy, że zabawki nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa lub zdrowia użytkowników, czyli w tym wypadku – maluchów. Po pierwsze, wszystkie części zabawek muszą być stabilne i wytrzymałe.

Po drugie - nie tylko sama zabawka jest niebezpieczna. Opakowanie, w którym znajduje się niespodzianka dla naszej pociechy, nie może powodować ryzyka uduszenia albo udławienia. A folia, w którą zapakowany jest produkt, powinna posiadać odpowiednią grubość. Lepiej zrezygnować z zabawki, która ma uszkodzone opakowanie. Postarajmy się również, żeby dziecko nie bawiło się opakowaniem, gdy rozpakuje zabawkę.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz