Boskie BOBASY na basenie

Widok nurkujących dzieci niezmiennie nas zachwyca i rozczula. Przeczytaj, jakie korzyści przynosi dziecku kontakt z wodą od najwcześniejszych miesięcy życia.

basen

Zabawa w wodzie to świetny sposób na wsparcie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego maluszka.

Regularne wizyty na basenie wyrabiają w dziecku dobry nawyk aktywnego spędzania czasu, ćwiczą jego mięśnie i stawy. Przez opór, jaki stawia woda, mięśnie muszą mocniej pracować, a silniejsze mięśnie rączek i nóżek to lepszy rozwój fizyczny i koordynacja ruchowa, przez to szybsze opanowanie rozmaitych czynności. Na basenie Twój bobas poprawia płynność swoich ruchów. Stymulowane są wszystkie jego zmysły poprzez kontakt z chłodną wodą, jej szumem, zapachem, doświadczenie uczucia nieważkości, kontakt z zabawkami innymi, niż te w piaskownicy czy w dziecięcym kojcu.

To wszystko przyczynia się właśnie do tego, że maluszek lepiej rozwija się pod względem psychofizycznym. Dzieci, które pływają od czasu niemowlęctwa, jak pokazują badania, są bardziej pewne siebie i odważne. Lęk przed wodą, który jest w człowieku naturalny, mają oswojony od dziecka.

Na następnych stronach obejrzyj urocze zdjęcia kilkumiesięcznych maluszków, które na basenie czują się jak rybka w wodzie.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz