CO DZIECI CHCĄ DOSTAĆ POD CHOINKĘ?

W październiku 2015 roku jedna z popularnych sieci sklepów z zabawkami dla dzieci, przeprowadziła badanie na temat tego, jakie prezenty dzieci chcą znaleźć pod choinką. Poznaj wyniki badania.

Boże Narodzenie 2015

Badanie nosi tytuł: „Dziecko jest w każdym z nas. Prezenty, zwyczaje gwiazdkowe i marzenia dzieci dziś oraz ich rodziców w przeszłości” i zostało przeprowadzone wśród 500 rodziców dzieci w wieku 3-14 lat.

Czy rodzice w ogóle znają marzenia dzieci?

Czy rodzice wiedzą, o jakich prezentach marzą dzieci? 57% rodziców biorących udział w badaniu odpowiedziała, że wie, zaś 43% ankietowanych przyznało, że ma z tym problem. Kolejne pytanie brzmiało „Czy dziecięce marzenie udało się zrealizować?”. Tu „tak” odpowiedziało tylko 18% rodziców. 59% powiedziało, że tak się jeszcze nie stało, ale realizacja marzeń jest możliwa. 23% rodziców odpowiedziało, że nie udało się zrealizować dziecięcych marzeń i w przymości nie uda się. Marzenia spełniają się, ale jak mówią wyniki badania, w zdecydowanej większości tak jest w przypadku jedynaków, których rodzice mają wyższe wykształcenie. Dziecięce marzenia najrzadziej realizują rodzice z podstawowym wykształceniem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz