Co zrobić, aby dziecko z łatwością zasypiało?

Trzy metody usypiania: Richarda Ferbera, Williama Searsa i Tracy Hogg - wybierz dla Was najlepszą.

śpiące niemowlę

Noworodek to mały susełek. Śpi nawet do 20 godzin na dobę, przy czym wybudza się co 2 - 3 godziny, aby się najeść. Z miesiąca na miesiąc ta potrzeba snu zmniejsza się i w końcu przybiera formę snu nocnego i popołudniowych drzemek - jednej, góra dwóch. Do około 10 miesiąca życia przy usypianiu jest maluszkowi bardzo potrzebna mamusia. Zwłaszcza, gdy karmisz piersią, maluch nie jest w stanie zasnąć bez Ciebie, a każde Twoje zniknięcie wywołuje u niego płacz. Dlatego nie ma co na siłę uczyć malca samodzielnego zasypiania przed ukończeniem przez niego 10 miesiąca życia, bo w okresie tzw. lęku separacyjnego, efekty nauki mogą być po prostu marne, a Twoja frustracja sięgnie zenitu. Nie mówiąc już o traumie wywołanej u dziecka.

Jeśli jednak uparcie zechcesz spróbować wcześniej, ale po jednej, dwóch próbach zauważysz, że nie zanosi się na to, że Twoje dziecko wyrosło z lęku separacyjnego wcześniej niż jego rówieśnicy, poczekaj i odłóż naukę samodzielnego zasypiania na później.

W nauce samodzielnego usypiania może pomóc Ci nie tylko opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek, kołysanie i głaskanie dziecka, ale przede wszystkim metody znanych specjalistów. Dalej przeczytajcie o metodzie Richarda Ferbera, metodzie Williama Searsa i metodzie Tracy Hogg.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maja
2015-01-20 00:44:48

maja

a moj syn -18 mies ma i śpi ze mną i żadna metoda się nie sprawdziła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
2015-01-19 15:04:18

re: Co zrobić, aby dziecko z łatwością zasypiało?

Zdecydowanie sposób Tracy Hogg!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Angie
2015-01-19 14:45:44

re: Co zrobić, aby dziecko z łatwością zasypiało?

Rutyna, rutyna i jeszcze raz rutyna :) dzięki temu mój synek mając 2 miesiące potrafił sam zasypiać w łóżeczku i przesypiał prawie całą noc :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wyplosz
2015-01-18 18:58:51

re: Co zrobić, aby dziecko z łatwością zasypiało?

u nas się sprawdza ostatnia metoda, wyrobienie sobie nawyków na wieczór rutyny, konsenwentne odkładanie nieraz nawet co 30 minut , mimo kolek i zaparć jak narazie nasza córeczka ma 4 miesiące i śpi tylko w swoim łóżeczku, mimo że czasem próbuje rano z nią przysnąc razem na łóżku to ani ja ani ona nie umiemy, a gdy ją odłożę do łóżeczka to dosypiamy obie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ernestyna
2015-01-18 16:13:18

re: Co zrobić, aby dziecko z łatwością zasypiało?

Zgadzam sie w 100% - noszenie dziecka po mieszkaniu., pokoju aby zasnelo nie jest dobra metoda wrecz przeciwnie.( wyjatek kolki) . My nasze malenstwo od narodzin usypiamy siedzac na fotelu i duzo mowiac do niego i przytulajac sie a kiedy. Juz jest w fazie zasypiania odlotu to odklafamy do lozeczka. I obserwujemy tak aby jeszcze czuli nasza obecnosc i. Dodatkowo w lozeczku obok buzi kladziemy pieluszke tetrowa aby mialo nasz zapach- dziala:-) pozdr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz