Czy dzieci karmione piersią mniej chorują?

Panuje powszechne przekonanie, że dzieci, które są karmione piersią, mniej chorują niż ich rówieśnicy karmieni mlekiem modyfikowanym. Czy to prawda?

karmienie piersią

Specjaliści badają i wnioskują, że dzieci karmione piersią są ogólnie zdrowsze. Jednak zapytajmy mamy, bo one teorie naukowe znają od strony życiowej.

Oto, co piszą niektóre mamy na forach:

„Chorują chorują :) Moja córka (3 lata obecnie) karmiona mieszanie od 5 miesiąca, pierwszy katar miała po roku. Synek - obecnie 7 miesięcy (ale wcześniak 35 tydzień) wyłącznie na piersi no plus obiad i trochę kaszki na wodzie na wieczór, już w wieku 5 miesięcy miał pierwszy katar, w wieku 6 miesięcy zapalenie oskrzeli, które się ciągnie 4 tydzień (świsty)... No ale córka poszła pierwszy rok do przedszkola, więc coś tam ciągle mu znosi...”.

Inna mama pisze:

„Sąsiadka wspomniała, że póki jej dzieci były na piersi, to w ogóle nie chorowały. (Te dzieci to teraz czterdziestolatki). Moja ma skończone 8 miesięcy i raz miała czerwone gardło. Wiadomo, to że karmię, nie znaczy, że mogę sobie bagatelizować wszystko. No ale jak to jest?”.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Beata
2015-05-30 12:04:24

re: Czy dzieci karmione piersią mniej chorują?

Chorują i wcale nie mniej niż na mm. Mój drugi synek karmiony tylko i włącznie piersią miał już 4 zapalenia oskrzeli, pierwsze w wieku 6 tygodni, katarków to już nie będę liczyć. Starszy karmiony piersią rok nie chorował tak bardzo, ale pierwszy katarek na pewno miał do 3 miesiąca życia, silniejszy katarek w wieku 7-8 miesięcy. Spacerki w każdą pogodę codziennie, ale i tak się cieszę bo straszy synek i tak choruje rzadziej niż inne dzieci, a ten młodszy za to choruje cz ... ęściej niż skrajne wcześniaki. Ile miał już badań i specjalistów odwiedziliśmy. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz