Na tych rzeczach nie warto oszczędzać!

Kupowanie używanych rzeczy to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale nie zawsze najlepsze dla dziecka.

zakupy dla dziecka

Maluszki tak szybko rosną, że zazwyczaj nie nadążają niszczyć rzeczy, które dla nich kupujemy. Wiele mam dlatego odsprzedaje ubranka, a inne mamy chętnie je kupują. Są jednak rzeczy, które powinny być używane tylko przez jedno dziecko i nie powinny być przekazywane dalej bez względu czy to rodzeństwo, czy obcy maluszek. Zanim zrobisz zakupy, koniecznie sprawdź, w co warto zainwestować i kupić zupełnie nowe dla twojej pociechy.

Buty dla dziecka

Mamy często kuszą oferty “prawie nowych”, “mało używanych” bucików, gdyż trzeba przyznać, że jest to niemały wydatek, jeśli chcemy kupić markowe buty. Jednak nie jest to dobry pomysł. Przede wszystkim nie masz gwarancji czy buty nosiło jedno, czy więcej dzieci. Po drugie nie wiesz, jak ktoś dbał o byty i jak były czyszczone. Buciki takie mogą wywołać reakcję alergiczną na środki czystości lub być siedliskiem bakterii po poprzedniku. Nawet jeśli są to buty po twoim starszym dziecku, nie powinnaś ryzykować.

Należy też pamiętać, że stopa to nasza podstawa. Wszystkie jej zaburzenia mają wpływ na rozwój osi stawów kolanowych i biodrowych. Prawidłowo dobrane obuwie odtwarzające anatomię stopy pozwala na samoistne cofnięcie się tych zmian, co jest naturalnym procesem rozwoju człowieka. Używane buciki są zazwyczaj skrzywione, wiec mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwój stopy u maluszka. Dobre buty, to inwestycja, która zawsze się zwraca. Profilaktyka jest dużo tańsza niż późniejsza rehabilitacja.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz