Czy MOJE DZIECKO jest BRZYDKIE? Spostrzeżeń kilka na temat urody noworodka

W oczach matki małpa jest gazelą - głosi popularne przysłowie arabskie...

noworodek

Oczywiście każdy maluszek jest śliczny, zwłaszcza dla swojej mamy i nie ma co na ten temat dyskutować. Jednak są pewne drobiazgi w wyglądzie noworodka, które mogą Ci się nie podobać. Wiedz, że są to (d)efekty przejściowe.

W ciągu pierwszych godzin i dni życia dziecka zwracamy uwagę na różne rzeczy, które występują w różnym natężeniu i mogą wydawać się dziwne. Bądź spokojna, nie trzeba od razu wzywać lekarza ani martwić się, że dziecku coś już tak zostanie na zawsze. Wszystko zaś można skwitować jednym stwierdzeniem: to normalne.

Czy zauważyłaś u swojego nowonarodzonego maleństwa trądzik jak u nastolatka?

Trądzik noworodkowy to najnormalniejsza rzecz na świecie i ma związek z hormonami mamy, wciąż krążącymi po ciele dzidziusia jeszcze w kilka dni po urodzeniu. Hormony te pobudzają gruczoły łojowe do nadmiernej pracy i powoduje to pojawienie się krostek przypominających wyglądem trądzik młodzieńczy. Krostek tych nie wyciskaj, niczym nie przemywaj i nie smaruj. Znikną same. Do lekarza udaj się tylko wtedy, kiedy skóra wokół nich się zaczerwieni i spuchnie, a krostek zrobi się więcej albo nie znikną po upływie miesiąca życia dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz