Czy ojciec może wejść do pokoju dla mam z dziećmi?

Niby oczywiste. Właśnie, niekoniecznie...

tata przewija dziecko

 

Mówi się, że świat coraz bardziej podkreśla rolę ojca w życiu dziecka. Rzeczywiście, dzisiejsi tatusiowie są znacznie bardziej zaangażowani w opiekę nad pociechami niż 30 lat temu. Problem polega na tym, że ciągle wiele osób nie wyobraża sobie taty jako jedynego opiekuna niemowlęcia... Przekonał się o tym niedawno pewien tata z Australii.

Pełen dobrych chęci wybrał się z córeczką do centrum handlowego. Kiedy przyszła pora na zmianę pieluchy, udał się do jedynego miejsca, w którym wykonuje się takie czynności, czyli pokoju dla matek z dziećmi. Wbrew swojej nazwie pomieszczenie to służy do karmienia i pielęgnacji maluszków, a nie do tego, by mogły tam przebywać jedynie mamy z dziećmi. Widocznie ktoś uważał inaczej... Kiedy nasz bohater wszedł do pokoju, by zmienić córeczce pieluchę, runęła na niego fala oburzenia ze strony jednej z mam. Kobieta wyzwała nieszczęśnika od zboczeńców i pedofili i kazała mu natychmiast opuścić pokój. Zagroziła, że w przeciwnym razie zadzwoni na policję i powie, że facet gapi się na jej rozebrane dziecko. W tej sytuacji biedny tata zmuszony był faktycznie wyjść, nie mając pojęcia, gdzie wobec tego przebrać maluszka. Wyszedł więc, a następnie całą sytuację opisał w sieci.

Prawda o równouprawnieniu

To jak jest z tymi równymi obowiązkami mamy i taty? Opowieść ojca z Australii sugeruje, że nieraz jest to jedynie puste hasło. W dalszym ciągu znajdzie się mnóstwo kobiet, które są przekonane, że chłop nie jest od przewijania i karmienia butelką. Idealnym przykładem jest tu oburzona mamuśka z naszej historii. Czy chodziło jej o samą nazwę? Nie sądzę... Przecież fakt, że pokój jest dla matek z dziećmi nie oznacza, że ojciec nie ma prawa wejść tam z niemowlakiem! Zresztą, dokąd, w takim razie, miałby się udać? Myślę, że podobne sytuacje właśnie utwierdzją tych bardziej wycofanych ojców w przekonaniu, że opieka nad maluchem to nie jest ich świat. Wielka szkoda, bo omija ich mnóstwo bezcennych chwil z życia ich pociech...

zg

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz