Czy podawać dziecku smoczek?

To jedno z pytań, na jakie muszą sobie odpowiedzieć rodzice. To temat, na który każdy, niezależnie od tego, czy ma dzieci, czy nie, wypowiada się. Kto ma rację i dlaczego?

smoczek

Odruch ssania

Noworodki mają bardzo silny odruch ssania. Natura dała im go w prezencie, aby mogły ssać matczyną pierś i przeżyć. Odruch ssania jest tak silny, że występuje nie tylko wtedy, gdy malec jest głody i potrzebuje mleka. Pojawia się bardzo często i szybko okazuje się, że noworodek lub niemowlak potrafi ssać wszystko, nie tylko pierś mamy, ale również smoczek od butelki, pieluszkę, rękaw swojej koszulki. Odruch ssania pojawia się nawet wtedy, kiedy dziecko jest najedzone. Widzimy, że szuka piersi, ale po chwili zaczyna się irytować, bo nie chce już mleka, chce tylko zaspokoić potrzebę ssania. Co teraz, podać smoczek, czy nie?

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Alicja
2015-09-10 20:46:56

re: Czy podawać dziecku smoczek?

u nas nie ma tego problemu dawać czy nie dawać bo dziecko smoczkami wszelkimi pluje natychmiast. na silną potrzebę ssania ma swoje szmatki wiecznie prane i prasowane ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-05 10:32:21

re: Czy podawać dziecku smoczek?

Dokąd nie podawałam dziecku smoczka to ssało własne rączki. Efekt - notoryczne borykanie się z pleśniawkami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dagmara
2015-09-05 18:41:27

Zaletą smoczka jest też to że gdy przychodzi czas wyrzucamy smoczek, a taka rączka zostanie na zawsze i w każdej sytuacji nawet gdy nie widzimy (bo np. śpimy) rączka ląduje w buzi, a od niej także występują wady zgryzu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz