Czytanie na głos - Korzyści dla naszych bobasków

Jakie są korzyści z czytania na głos naszym brzdącom już od pieluch i jak wpływa to na rozwój dziecięcego umysłu? Przeczytaj właśnie teraz!

czytanie

Każda z Was, drogie Supermamy, wie na pewno, że czytać powinno się już „do brzucha”. Robiąc to, okazujesz mu swoją miłość. Zarówno mama jak i tata mogą „rozmawiać” z maluszkiem w taki sposób, zanim jeszcze się urodzi. Nie zaprzestawaj tego po narodzinach swojego maleństwa. Czytanie na głos jest jedną z najlepszych rzeczy, które rodzice mogą zrobić dla dzieci – dla ich rozwoju intelektualnego i  emocjonalnego.

Niemowlę jest zachwycone, gdy może przytulone do mamy lub taty słuchać jego uspokajającego głosu, nawet, jeśli jeszcze nie rozumie sensu słów. Pamiętaj, że już kilkutygodniowy bobas doskonale kojarzy momenty, w których bardziej skupiasz na nim swoją uwagę, może też zauważać wyraźne zdjęcia, rysunki w książkach, kontury i kontrasty w nich.

Troszkę większym dzieciom, około rocznym, zaoferować możesz książki z obrazkami i rymowankami. Już w tak wczesnym wieku dziecko dowiaduje się wiele o czynności czytania. Uczy się, że książki czyta się od przodu do tyłu, że kartki przewraca się starannie, a zdjęcia i ilustracje odzwierciedlają obiekty rzeczywiste. Z czasem Twój maluch zaczyna się orientować, że na kartkach, oprócz obrazków, znajduje się druk i oznacza on słowa, które Ty odczytujesz wodząc po nich palcem z góry do dołu i od lewej do prawej. Czytając małym dzieciom doskonale przygotowujesz je do formalnego uczenia się czytania w przedszkolu i szkole. Literki i czytanie, zanim Twoje dziecko stanie się przedszkolakiem, zostaną w pełni oswojone już w domu. Co jeszcze?

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama
2014-02-04 00:19:45

re: Czytanie na głos - Korzyści dla naszych bobasków

My czytamy naszemu synkowi od początku. I od początku bardzo to lubi. Skończył 2,5 roku i mówi pełnymi zdaniami. W ogóle świetnie się rozwija. Polecam , naprawdę czytanie procentuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz