Dlaczego muślin jest tak często wybierany przez Mamy?

Zobaczcie, dlaczego muślinowe pieluszki są takim fenomenem i dlaczego warto w nie zainwestować w wyprawce dla Maluszka!

muślinowy otulacz

Odparzenia delikatnej skóry Dziecka, przeziębienie, miejscowe zaczerwienienia na małym ciałku… To tylko wybrane dolegliwości i efekt nauki wkładanej nam przez lata do głowy przez boga ducha niewinne mamy i babcie, które ubierały nas od stóp do głów, często nie zwracając uwagi na temperaturę na zewnątrz. Na szczęście od tego czasu sporo się zmieniło.

Obecnie komfort i wysoka jakość tekstyliów oraz edukacja dookoła nich jest bardzo ważna. Szukamy najlepszych rozwiązań dla nas i dla naszych Dzieci. Poszukujemy produktów, które spełniają nie jeden, a kilka kryteriów, które w życiu codziennym ułatwiają nam funkcjonowanie. Szukając materiału idealnego, zależy nam, żeby taki materiał oddychał, regulował temperaturę ciała malucha, chłonąc wilgoć i do tego był cudowny w dotyku. Najlepiej też, żeby posiadał właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Takim właśnie materiałem jest muślin.

Dlaczego muślin jest taki świetny dla Maluszka?

Jest to jedna z najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Nie zbiera również brudu, zatem jest jednym z najczystszych materiałów dostępnych na rynku, a wszyscy wiemy, że tworzy to idealne zestawienie potrzebne do otulania delikatnej skóry Maleństwa. Otwarty splot i lekkość tego materiału pozwalają mu oddychać, co zmniejsza ryzyko przegrzania dziecka i zapewnia odpowiedni poziom ciepła. Muślin tkany jest najczęściej z jedwabiu, bawełny lub wełny. W praniu zachowuje się bardzo dobrze, nie zmienia swojej struktury, a po każdym wyjęciu z pralki zyskuje na miękkości. 

Jak używać muślinowych otulaczy?

W pierwszych miesiącach po narodzinach, otulacz zapewni Maluchowi spokojny i długi sen. Ciasne zawinięcie Dziecka w otulacz muślinowy pomoże ukoić jego zmysły i ukołysać do snu. Jest bowiem odtworzeniem warunków, do których przywykło, przebywając w łonie
matki. W późniejszym czasie otulacz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest kocyk do przykrycia (np. do wózka), lub jako ręcznik (materiał muślinowy chłonie 15 razy szybciej niż tradycyjna bawełna i dużo szybciej odprowadza wilgoć), bądź jako pielucha tetrowa. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że mimo iż samo otulanie przydatne jest najczęściej w pierwszych miesiącach życia, to sam otulacz może posłużyć nam dużo dłużej, a zamienników jego roli jest bardzo wiele.

Gdzie znajdę muślinowe otulacze, sprawdzonej firmy?

Idealny otulacz muslinowy wprowadziła właśnie na rynek polska marka Effiki, która od 2010 oferuje najwyższej jakości produkty tekstylne dla dzieci. Otulacz posiada certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje bezpieczeństwo używania produktu i występuje w dwóch rozmiarach, co ułatwia owijanie dziecka w różnym wieku: 70 x 70 cm - 3 - pak i 115 x 115 cm - 2 – pak oraz w dwóch ekskluzywnych wersjach kolorystycznych, szaro – różowej i szaro – niebieskiej. Zaletą otulacza jest jego trwałość, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać niezliczone ilości prania i może pozostać z dzieckiem na dłużej. Produkt nawet po długim użytkowaniu zachowuje swoje właściwości oraz kolor.

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz