Dlaczego niemowlęta płaczą - nowa teoria

Ciekawe, co na to mamy dwójki lub więcej dzieci urodzonych rok po roku, ale nasi ulubieni „amerykańscy naukowcy” próbują udowodnić, że płacz noworodków ma za zadanie odwieść rodziców od seksu i poczęcia kolejnego dziecka. Czyżby obok karmienia piersią, miałaby to być kolejna naturalna metoda zapobiegania ciąży?

crying baby

Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda mówią, że istnieje biologiczna przyczyna tego, że malutkie dzieci w nocy płaczą. Są one tak zaprogramowane przez naturę, że całkowicie skupiają na sobie uwagę świeżo upieczonej mamy, aby ta nie miała już siły na romantyczne igraszki z tatą, w wyniku czego mogłoby zbyt szybko począć się kolejne dziecko.

Autor badania, profesor David Haig powiedział, że wiąże się to pośrednio z nocnym karmieniem piersią, które wpływa na okresową płodność kobiety, zatrzymując miesiączkę i wywołując tak zwaną niepłodność laktacyjną. Karmienie piersią ma wiele zalet, jest wygodne, ale dla większości matek to także pożegnanie błogiego snu w nocy na wiele miesięcy.

Biolodzy ewolucyjni dodają, że jest to element naturalnej selekcji. Chroniczne zmęczenie matki wywołane pewnymi zachowaniami niemowlęcia, takimi jak ssanie piersi w nocy, wieczorne i nocne płacze, ma osłabić pracę jajników, zmniejszyć libido i tym samym wydłużyć przerwę pomiędzy przyjściem na świat jednego i drugiego dziecka.

Jaki może być jeszcze inny, głębszy wniosek z tych badań?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz