Dlaczego nocne karmienie piersią jest tak istotne?

Przeczytaj o najważniejszych powodach tego, dlaczego warto przy nim wytrwać.

karmienie w nocy

A więc jesteś już w domu ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Jak ono przesypia noc? Budzi się o północy, potem  o drugiej, czwartej, szóstej trzydzieści, a może częściej. Trudno się w tym połapać, gdy jesteś chronicznie niewyspana. Kiedy każdej nocy się nie wysypiasz możesz zadawać sobie pytanie o sens karmienia piersią w nocy. Lecz karmienie w nocy jest bardzo ważne dla twojego dziecka oraz dla ciebie abyś miała odpowiednią ilość pokarmu. Oto dlaczego tak jest:

Dzieci mają małe brzuszki

Czy wiesz, że żołądek noworodka może pomieścić tylko około 20 ml płynu na raz? Jeśli tą cieczą jest mleko matki, to jest ono trawione około godzinę. Aż do 10 dnia życia brzuszek dziecka ma wielkość piłki golfowej i jest w stanie przyjąć nie więcej niż 60 ml. Więc karmienie dziecka co dwie godziny jest wzorcowe, gdyż pozwala dziecku zaspokoić głód, a tobie utrzymać właściwy poziom produkcji mleka.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mila
2018-10-29 22:33:53

Warto karmić piersią w nocy, pokarm jest podobno bardziej kaloryczny, zresztą nocne karmienia pobudzają laktację. Moje początki do najłatwiejszych nie należały i były chwile zwątpienia. Nie poddałam się jednak i zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby pobudzić laktację. Zresztą, nawet teraz pije lactossan mama, żeby wspomagać dobrą produkcję mleka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klara
2018-11-12 22:56:52

Sama zaczęłam go pić, stwierdziłam, że warto spróbować. Chciałabym karmić piersią swoje dziecko i nie mieć kłopotów z laktacją. Jeśli w tak prosty sposób można zapewnić dziecku zdrowe jedzenie, to czemu nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Maja
2018-09-28 17:09:55

Też karmię nocą, mimo, że z ranka jestem totalnie nieprzytomna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Bożena
2015-05-30 16:04:17

re: Dlaczego nocne KARMIENIE PIERSIĄ jest tak ISTOTNE?

warto karmić dziecko w różnych pozycjach i faktycznie na żądanie, wtedy tego pokarmu powinno być w sam raz. Ja miałam tylko jeden kryzys laktacyjny w drugim miesiącu po porodzie. Nie wiem czy w grę wchodziło przemęczenie i nie dospanie ale pokarmu było mniej. Dostałam w poradni laktacyjne Lactsan do picia i zalecenie pt. więcej wypoczynku. Udało się w krótkim czasie wrócić do prawidłowej laktacji, choć herbatkę piłam jeszcze przez dwa miesiące dla pewności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Milena
2015-05-20 12:54:16

re: Dlaczego nocne KARMIENIE PIERSIĄ jest tak ISTOTNE?

ja karmiłam dziecko nocą ponieważ mało przybierało na wadze i dla mnie liczył się każdy posiłek i jego jakość a wiadomo że mleko w nocy jest inne i naprawdę warto karmić nocą. Dodatkowo wspomagałam się herbatkami lactosanu żeby tą laktacje zwiększyć. Generalnie uważam że karmienie piersią jest cudownym prezentem jaki można dać swojemu dziecku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz