Dwulatka po amputacji ręki - jak sobie radzi? [ZDJĘCIA]

Scarlette Tipton miała tylko 10 miesięcy, kiedy lekarze amputowali jej rękę i w ten sposób powstrzymali chorobę nowotworową.

Scarlette Tipton

Nowotwór u Scarlette

Scarlette urodziła się z wyjątkowo dużym prawym ramieniem - było ono trzy razy większe od jej lewego ramienia. Bardzo szybko rozpoznano, że dziewczynka cierpi na mięsaka, komórki w jej ciele mutowały do raka. To bardzo rzadki rodzaj nowotworu. Przypadek Scarlette to jedyny udokumentowany przypadek tej choroby na świecie. Rodzice zgodzili się na natychmiastową operację. W 2014 roku dziewczynka przeszła zabieg, w czasie którego amputowano jej ramię, obojczyk i łopatkę, a także całą skórę otaczającą lewą stronę jej tułowia. Dziewczynka miała 10 miesięcy. Przez to ogromne ramię nie mogła rozpocząć nauki samodzielnego chodzenia. Scarlette spędziła wiele miesięcy w szpitalu, przeszła 19 operacji, wiele inwazyjnych badań i transfuzje krwi. Scarlette dziś ma dwa lata i zaczyna rozumieć, że jest inna niż jej rówieśnicy.

Przyjaciel dla dziecka

Dwulatka dostrzega swoją inność. Rodzice od dawana poszukiwali dla niej przyjaciela takiego, jak ona, aby pokazać jej, że nie jest sama. Udało się! Rodzice podarowali córeczce kotka bez łapki – trzymiesięczny czarno-biały kociak został znaleziony w krzakach, miał zniekształconą łapkę, którą trzeba było w całości amputować. Kotek przeżył operację i przebywał w schronisku. Nikt nie chciał przygarnąć niepełnosprawnego zwierzaka, rodzina Scarlette dowiedziała się o nim z telewizji. On po prostu czekał na swoją właścicielkę. W Wigilię Bożego Narodzenia rodzice Scarlette, ona i jej brat wybrali się w dwugodzinną podróż do schroniska. Gdy tylko zobaczyli kotka, od razu wiedzieli, że wezmą go do domu, mama Scarlette, Simone Tipton, powiedziała: „Chcieliśmy, aby Scarlette dorastała razem z kotkiem podobnym do niej.”. Jak dziewczynka zareagowała na swojego nowego przyjaciela?

Przyjaźń między zwierzęciem a dzieckiem

Scarlette szybko nawiązała więź z kotkiem, nadała mu imię „Doc”, jej tata tłumaczy: „Wynika to z faktu, że Scarlette uwielbia kreskówkę „Klinika dla pluszaków”, a także dlatego, że zarówno kot, jak i córka mieli już sporo do czynienia ze służbą zdrowia.”. Mama dziewczynki powiedziała, że pierwsze spotkanie jej córki z kotkiem to była miłość od pierwszego wejrzenia: „Ma tylko dwa lata, ale myślę, że rozumie, że Doc cierpi z tego samego powodu, co ona. Kiedy ją zobaczyła położyła rękę na jej lewej stronie i powiedziała – Mamuś, kotek cierpi.”. Rodzice mają nadzieję, że dzięki opiece nad kotkiem, ich córeczka łatwiej zaakceptuje swoje ograniczenia.

md

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz