Dziecko u dentysty – praktyczny poradnik

Jak przekonać dziecko do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa? To spotkanie zadecyduje o stosunku do tego specjalisty w całym dorosłym życiu. Od Ciebie zależy, czy dziecko będzie odbierało wizytę u dentysty jak przyjemność.

dziecko

Higienę jamy ustnej u swojego dziecka powinnaś rozpocząć tuż po urodzeniu. Najlepiej zrobić to nawiniętym na palec sterylnym gazikiem, zamoczonym w przegotowanej wodzie. Masując dziąsła, przyzwyczajasz jednocześnie dziecko do ingerencji w jamie ustnej. W ten sposób czyścisz również pierwsze zęby mleczne. Można zastosować też specjalny krążek w formie gryzaczka (zakończonego silikonowym włosiem) lub szczoteczkę nakładaną na palec. Z czasem wprowadzasz zwykłą szczoteczkę i pasty dla dzieci wieku do 2 lat.

Powinnaś również przyzwyczaić pociechę do codziennego mycia zębów. Róbcie to przynajmniej rano (po śniadaniu) i wieczorem (po ostatnim posiłku). Musisz być konsekwentna, systematyczna i cierpliwa. Dzięki temu dziecko potraktuje to jako naturalną czynność. Możesz myć zęby z dzieckiem przed lustrem, wspólnie. Najlepiej, jak towarzyszyć będzie Wam także tata i starsze rodzeństwo. Do około 7 roku życia to Ty musisz przejąć jednak inicjatywę, by ząbki były umyte dokładnie, bo maluch nie potrafi jeszcze robić tego w prawidłowy sposób.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-02 23:40:38

re: Dziecko u dentysty – praktyczny poradnik

A co kiedy dZiecko jest nadpobudliwe i nie umie usiedziec nawet u normalnego lekarza nie mowiac o dlubiacym w zebach dentyscie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz