Facebook rozumie, jak ważne jest, by wspierać matki karmiące piersią [FOTO]

To zdjęcie wiele mówi!

Mark  Zuckerberg

Na Facebooku można znaleźć przeróżne informacje i fotografie. Bardzo newralgiczna jest nagość i niejednokrotnie mamy, które wrzucały fotografie podczas karmienia piersią, były blokowane lub ich zdjęcia usuwane. W związku z tym Facebookowi zarzucono, że nie ma problemów z niemalże nagimi piersiami modelek, ale już matka karmiąca dziecko jest "nieodpowiednim" widokiem dla internautów. Czemu Zuckerberg nie chce mam na Facebooku?

W ubiegłym roku pikanterii całej sytuacji dodał fakt, że w głównej siedzibie Facebooka pojawił się olbrzymi mural przedstawiający kobietę karmiącą piersią. Twórca Facebooka zostął zapytany przez jedną z internautek, dlaczego "taki" mural znalazł się w siedzibie Facebooka, skoro serwis tak często usuwa "takie" zdjęcia, uznając je za niecenzuralne.

Zuckerberg przyznał, że każdego dnia wiele zdjęć jest zgłaszanych do administratorów Fcebooka jako niestosowne i nie zawsze udaje się je pracownikom prawidłowo ocenić:

"Niestety, popełniamy trochę błędów podczas analizowania zgłoszonych przypadków i czasem usuwamy treści, których nie powinniśmy. Przepraszam, jeśli przypadkiem zdjęliśmy twoje zdjęcia karmienia piersią, zobowiązujemy się bardziej starać się w przyszłości."

Internautka dodała, że ma nadzieję, że taki mural będzie doskonałą formą edukowania pracowników Facebooka.

Właśnie w sieci pojawił się post, który powinien rozwiać wątpliwości na temat tego, jakie jest stanowisko samego Zuckerberga, a tym samym Facebooka w sprawie karmienia piersią:

"Kamienie piersią w miejscach publicznych jest ważne, ale co z karmieniem piersią w dowolnym miejscu na ziemi podczas Facebook Communities Summit - konferencji dla ponad 300 administratorów z 120 najbardziej zaangażowanych i znaczących społeczności? To właśnie zrobiła założycielka Milky Mommas Inc. w tym tygodniu! Wszyscy w Facebooku byli bardzo przychylnie nastawieni i zobowiązali się do wspierania karmiących piersią. Facebook uznaje, że kamienie piersią jest ważną kwestią i zapewnia, że chce być częścią normalizacji karmienia piersią, a także zachęcać do karmienia na Facebooku. Wiec pokaż swoje #FBBrelfie!" możemy przeczytać pod zdjęciem Christine Rushing (Milky Mommas Inc.) z założycielem Facebooka.

Drogie Mamucie, co sądzicie o brelfie na Facebooku? Czy udostępnianie zdjęcia podczas karmienia to dobry pomysł na promowanie karmienia piersią?

Czytaj też: Pomyśl, zanim wrzucisz zdjęcie dziecka do sieci! >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz