Fakty, które najbardziej zaskakują świeżo upieczone mamy

Gdy zostałaś Mamą, zmieniło się prawie wszystko. Zmieniłaś się Ty sama, zmieniły się Twoje relacje z otoczeniem, styl życia, priorytety. Nie mogłaś przewidzieć, że skala tego będzie aż tak wielka.

mama i dziecko

Posiadanie dzieci jest jedną z takich rzeczy, o których możesz uczyć się nieustannie – miesiącami albo nawet latami, a kiedy przychodzi co do czego, czujesz, że nie masz o niczym pojęcia. Całe to czytanie książek, oglądanie programów edukacyjnych w sytuacjach podbramkowych zdaje się na nic. Tak naprawdę nic nie nauczy nas bycia mamą tak, jak samo dziecko. Więc nawet jeśli w teorii wszystkie możliwe książki, to i tak praktyka zupełnie Cię zaskoczy. Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć nawet, jeśli wydaje Ci się, że jesteś przygotowana na wszystko.

1. Najgorszy jest pierwszy miesiąc – naprawdę

Chociaż wszyscy będą Ci powtarzać jak trudny jest pierwszy miesiąc, a Tobie wydaje się, że przygotowałaś się do niego w 100% to i tak będzie on dla Ciebie zaskoczeniem. Jest to jedna z tych rzeczy, o których wszyscy wiedzą, ale i tak nikt nie jest na to przygotowany.

2. Obrzydzenie – nic z tych rzeczy

Kupka, mocz, ślina krew… bałaś się tego, bo w dotychczasowym życiu budziło to w Tobie obrzydzenie. Teraz kiedy masz dziecko, nie czujesz żadnego problemu. To normalne! Szok! Nawet jeśli coś takiego ląduje na Twojej twarzy. Brzmi nieprawdopodobnie, ale sama przekonasz się (lub właśnie przekonałaś), że tak właśnie jest.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz