IMIONA DLA DZIECI ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

Maria, Józef, Mikołaj, Kacper i oczywiście Jezus, a także wiele innych – to imiona związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Czy są popularne? Czy w Polsce można nadać imię Jezus?

niemowlę

Maria

Maria, matka Jezusa. Imię Maria pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub z języka egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Jest wiele odmian tego imienia, Miriam lub Maryja (zarezerwowane dla Matki Jezusa), Maryla. W Polsce to wciąż bardzo popularne imię. Sławne Marie: Maria Curie-Skłodowska, Maria Kaczyńska, Maria Sadowska, Maria Konopnicka, Maria Dąbrowska, Maria Kuncewiczowa i Maria Kownacka. A czy są wśród Waszych córeczek małe Marysie?

Józef

Opiekun Jezusa i… idealny mąż! Dziś to imię nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Imię to często spotkamy na kartach Starego i Nowego Testamentu. Józef oznacza „niech Bóg pomnoży (rodzinę)”. Znani noszący to imię to: Józef Glemp, Józef Ignacy Kraszewski, Józef Kałuża. Józio - brzmi słodko!

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

czytająca wasz portal
2015-12-12 11:50:57

re: IMIONA DLA DZIECI ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

tyle reklam, że nie można w sposób normalny przeczytać artykułu - żenada , zajmijcie się dobrymi tekstami a nie zarobkiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
df
2015-12-10 14:04:37

re: IMIONA DLA DZIECI ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

mam synka Mikołaj ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz