Jak nauczyć niemowlę odróżniać dzień od nocy?

Jeśli będziecie przestrzegać kilku zasad, szybko zaczniecie się na nowo wysypiać.

sen dziecka

Przyszli rodzice czują gęsią skórkę na swoim ciele, gdy myślą o tym, jakie noce czekają ich za kilka miesięcy. W wyobraźni widzą długie, koszmarnie ciągnące się, nieprzespane godziny, bo ich maluch ma problemy z zasypianiem. Znajomi też nie pomagają, mówiąc: „Lepiej się teraz wysypiajcie, bo jak się dziecko urodzi, to Wam nie pozwoli”. Ile w tym prawdy? Niewiele, ale pod jednym warunkiem: Musicie od pierwszego dnia życia maluszka nauczyć je, czym jest noc, a czym jest dzień i my Wam w tym pomożemy.

Przede wszystkim… konsekwencja

To, zaraz po bezpieczeństwie, najważniejsza zasada przy niemowlaku. Jeżeli decydujecie się na kąpiel o godzinie 20, róbcie to o godzinie 20. Dziesięć minut opóźnienia oczywiście nie ma aż tak dużego znaczenia, pamiętaj jednak: Rytm dnia niemowlaka zaczyna się od wieczornej kąpieli. Może to absurdalne, ale popatrz na to z innej strony: to dla Waszego malucha rzecz stała, a rzeczy stałe dają poczucie bezpieczeństwa. Po kilku tygodniach dziecko zakoduje sobie, że wieczorem, gdy Tata wraca z pracy, a Mama szykuje czyste ubranka – to jest to czas na kąpiel.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gosia
2016-02-12 20:44:59

re: Jak nauczyć niemowlę odróżniać dzień od nocy?

Moja córka od początku wynormowala sobie okres spania w dzień śpi kilka razy po ok 20 minut a noc przesypia cała. Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko ładnie spało kap codziennie ddużo rozmawiaj w ciągu dnia z maleństwem a noc będziesz miała przespana

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2016-02-17 09:09:36

W ten sposób możesz jedynie nauczyć dziecko odróżniania dnia od nocy, ale przespanej nocy ŻADEN sposób nie zagwarantuje. Albo karmisz mlekiem modyfikowanym, albo po prostu masz szczęście, bo większość dzieci (zwłaszcza tych karmionych piersią) jednak budzi się w nocy na jedzenie i w żaden magiczny sposób nie da się tego zmienić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz