Jak odpieluchować dziecko?

To nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

nauka korzystania z nocnika

Z jednej strony każdy rodzic chciałby, by my maluch już samodzielnie zaczął korzystać z nocnika, z drugiej myśl odpieluchownaiu może mrozić krew w żyłach. Warto do tematu podejść nie zadaniowo, a spokojnie i subtelnie, wszakże nie można zapominać, że korzystanie z toalety to sprawa intymna. Jak wygląda najlepszy sposób na odpieluchowanie? Chyba taki nie istnieje. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość i indywidualne podejście do dziecka. Każde dziecko jest inne i metoda, która zadziałała na dziecko koleżanki, niekoniecznie musi zadziałać na twoją pociechę. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak się zabrać za trening czystości.

1. Kiedy zacząć?

Jedni zaczynają, gdy dziecko pewnie siedzi, inni czekają do drugich urodzin dziecka. Najważniejsze, by nie zmuszać dziecka i być cierpliwym. Wielu rodziców zaczyna trening wiosną i w lecie, by maluch miał na sobie jak najmniej ubrań lub mógł chodzić bez bielizny. Jeśli podejmiesz próbę, należy być konsekwentnym.

2. Nauka w ciągu dnia

W wielu metodach nauki korzystania z nocnika powiela się zasada, by jak najczęściej wysadzać maluszka. Dzięki wysadzaniu po drzemce, przed spacerem, w trakcie zabawy (ok. co 2 godziny) maluch uczy się nawyku korzystania z toalety. Nie rezygnuj, jeśli nocnik jest pusty, z każdym kolejnym razem będzie lepiej.

Rodzice, którzy sami już przeszli przez ten etap bardzo chwalą sobie różne gadżety. Fajny nocnik, książeczki czy zabawki, które korzystają z nocnika, mogą być naprawdę pomocne.

Zobacz nasze propozycje >>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz