Domowe sposoby na laktację

Karmisz piersią, ale wciąż brakuje ci pokarmu? Zastanawiasz się, czy możesz w naturalny sposób zwiększyć jego produkcję? Jasne, że możesz!

laktacja

Karmić piersią warto zawsze, nawet jeśli wymaga to czasu i zachodu. Mleko matki to najlepszy pokarm dla malucha co najmniej przez pierwszy rok jego życia. Dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje niemowlę, zawiera także przeciwciała – dzięki nim organizmowi łatwiej jest walczyć z infekcjami, chronią one również przed uczuleniami, astmą oraz – w starszym wieku – przed otyłością. Karmienie piersią pomaga także matce szybciej wrócić do wagi sprzed ciąży i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników.

Wiele kobiet ma jednak problem z wytwarzaniem pokarmu. Najpowszechniejszymi przyczynami takiego stanu rzeczy są niewłaściwy sposób odżywiania się, zmęczenie, wysoki poziom stresu i zbyt rzadkie albo zbyt krótkie karmienie dziecka.

Dalej kilka wskazówek, które pomogą ci pokonać te przeszkody >>>

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

garama
2016-11-07 09:36:24

no to jest właściwie taki suplement na laktację na bazie słodu jęczmiennego. Kupuje się opakowanie 12 saszetek, miesza proszek z mlekiem i pije jakieś dwa razy dziennie. Słod ma działanie mlekopędne więc większości osób to pomaga

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pyszka
2016-11-03 10:29:41

Już któryś raz słyszę hasło femaltiker i nie wiem za bardzo o co chodzi. To jakiś lek suplement czy co?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
garama
2016-11-02 10:48:59

to piwo karmi to tu rzeczywiście jest dość dyskusyjne. Ze słodem jęczmiennym to lepiej sobie kupić femaltiker. Działanie to samo a przynajmniej nie spożywamy alkoholu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ubcia
2015-05-16 14:58:05

re: Naturalne sposoby na zwiększenie ilości POKARMU

Mnie pomogła naturalna ziołowa herbatka lactosan, która świetnie pobudza laktację, a też dzięki obecności kopru w składzie łagodzi wzdęcia i kolki. Polecam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz