Jak pomoc maluszkowi, gdy mu coś dolega? Dowiedz się z naszego przewodnika refleksologii!

Ta tradycyjna metoda leczenia, wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej, naprawdę działa!

akupresura

Bardzo często, kiedy niemowlęta czują dyskomfort, potrafią wyrazić to jedynym sposobem, który znają – płaczem. Dzieci mogą cierpieć na różne dolegliwości, m.in. bóle brzucha, zaparcia i grypę. Chociaż pediatrzy zalecają odpowiednie leczenie, włączając w to niezbędne lekarstwa, domowe środki lecznicze mogą być bardzo dobrym dodatkiem. Jednym z nich jest akupresura i refleksologia.

Ciekawe czy wiesz, że każdy obszar ludzkiej stopy odpowiada różnym narządom, mięśniom i częściom ciała?Delikatnie naciskając na te obszary, można pomóc załagodzić różne dolegliwości. Masując określony punkty na podeszwach stóp, pobudzamy do pracy cały organizm. Masaż refleksyjny stóp (refleksologia opiera się na akupresurze) powoduje lepszy przepływ krwi do organu z którym masowana strefa jest powiązana.

Ponieważ więzadła i mięśnie nóg niemowląt nie są jeszcze w pełni rozwinięte, są bardziej wrażliwe na delikatny dotyk. Zobacz, za co odpowiada każda część stopy i dowiedz się, jak w naturalny sposób możesz pomóc swojemu maluszkowi, gdy coś mu dolega.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz