Jak rozwijać umiejętności u dzieci podczas zabawy?

Gąsienica sportowa, tunel lub chusta animacyjna urozmaicą nasze zabawy z dziećmi.

chusta klanzy

Przygotować smakołyki, upiec lub zamówić tort, zaprosić gości, stworzyć dużo miejsca do zabawy i mnóstwo atrakcji. Lista zadań jest długa, a dzieci szybko się nudzą. Ale w co teraz lubią bawić się dzieci? Strzałem w dziesiątkę będą zabawy animacyjne, które są także doskonałym sposobem na rozwijanie wielu umiejętności u dzieci.

Gąsienica sportowa, tunel lub chusta animacyjna pomogą nam zorganizować dzieciom czas. O zajęcie się małymi gośćmi możemy też poprosić animatorkę, która zaproponuje profesjonalne zabawy. – Takie zajęcia rozwijają umiejętności motoryczne dzieci, uczą rozróżniania kolorów oraz ćwiczą zwinność – tłumaczy Agnieszka Farat, animatorka zabaw dla dzieci i dorosłych, dodając że dzieci są bardzo wymagające dlatego kolorowe rekwizyty animacyjne i przygotowanie zabaw np. pod kątem bajki, pomagają utrzymać ich uwagę na dłużej. Zajęcia z wykorzystaniem przyborów animacyjnych można zorganizować na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu. Na przykład tunel uszyty jest wytrzymałego i wodoodpornego materiału, który jest także przyjemny w dotyku. Można go wykorzystać do zabaw z dziećmi w każdym wieku. Natomiast zajęcia z chustą animacyjną pomogą nam zintegrować grupę. Gąsienica doskonale sprawdzi się przy organizacji zawodów sportowych. Uczestnicy musza poruszać się w jednakowym tempie, tak aby nie deptać sobie po nogach. W zawodach biorą udział dwie drużyny. Wygrywa ta, która pierwsza dotrze do mety. A kto z Was pamięta z własnego dzieciństwa, jak wyborną zabawą były wyścigi w workach? Beczka śmiechu i mnóstwo ruchu! Dlaczego nie zorganizować takiej zabawy naszym pociechom?

Zabawy z wykorzystaniem rekwizytów animacyjnych są coraz bardziej popularne w  przedszkolach. Doskonale sprawdzają się nie tylko na przyjęciach urodzinowych, ale także w czasie wesel czy rodzinnych spotkań, na których dzieci zazwyczaj się nudzą.

>>>

Może Cię również zainteresować: Mama, która nie lubi się bawić ze swoimi dziećmi - zła matka?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz