Jak skutecznie chronić dziecko przed słońcem?

Skóra małego dziecka jest szczególnie wrażliwa, gdyż jeszcze nie ma wykształconych mechanizmów obronnych na promieniowanie UV.

ochrona przed słońcem

Coraz piękniejsza pogoda sprzyja częstszym i dłuższym spacerom czy wizytom na placach zabaw. Mimo że nie ma jeszcze upałów, należy zadbać o skórę maluszka. Nawet jeśli nie jesteś na plaży, promienie słoneczne odbijają się od nagrzanych miejskich ulic i murów. Promienie UV także z łatwością przenikają przez większość tkanin. Dlatego, zanim twoje dziecko wyjdzie z domu, zadbaj o odpowiednią ochronę.

Dlaczego unikać słońca?

Naturalną reakcją organizmu na nadmierną ekspozycję na słońce jest pigmentacja skóry, czyli opalenizna. Warstwa rogowa naskórka ulega pogrubieniu, co także minimalizuje wpływ szkodliwych dla skóry promieni UV. Jednak niedojrzała, delikatna i cienka skóra dziecka nie ma jeszcze w pełni wykształconych mechanizmów obronnych. Dlatego u dzieci tak łatwo o oparzenia słoneczne.

Badania wskazują, że nadmierna ekspozycja na słońce zwłaszcza w pierwszych 10 latach życia, grozi poważnymi chorobami skóry w życiu dorosłym. Skuteczna ochrona przed słońcem od najmłodszych lat pozwoli zabezpieczyć skórę i utrwalić dobre nawyki ochrony przeciwsłonecznej.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mamma
2017-08-29 15:24:14

Oj bardzo ważna jest ochrona zwłaszcza przez wakacje bo jest najwięcej słońca. Skóra maluchów jest bardzo delikatna więc potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Ja używam kosmetykow tylko przebadanych klinicznie. Ostatnio bardzo lubię emulsję od la roche-posay Lipikar lait, którą używa nie tylko maluch ale i cała rodzina :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz